Znany podróżnik z akcją "Od deski do deski" w Radomiu

  Znany podróżnik z akcją "Od deski do deski" w Radomiu

  Janusz Petz

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Michał Łukasiewicz z akcją "Od deski do deski" w Radomiu.
  1/17
  przejdź do galerii

  Michał Łukasiewicz z akcją "Od deski do deski" w Radomiu. ©Tadeusz Klocek

  Michał Łukasiewicz pochodzący z podradomskiego Makowca podróżnik, związany ze stacją TVN producent i prezenter telewizyjny dotarł ze swoją akcją "Od deski do deski" promującą czytelnictwo i zdrowy tryb życia do rodzinnego Makowca oraz Radomia.
  Podróżnik Michał Łukasiewicz w Radomiu


  Michał Łukasiewicz wraz z uczniami dwóch radomskich liceów oraz Technikum Elektronicznego przemaszerował radomskim deptakiem z kajakiem i łódką kanu.
  Podczas spotkań w szkołach najlepszym czytelnikom szkolnej biblioteki rozdawał książki przekazane przez przyjaciół całej akcji znanej podróżniczki Elżbiety Dzikowskiej, krytyka filmowego Tomasza Raczka i kabaretu Paranienormalni.

  Michał Łukasiewicz przemierza pieszo, rowerem, kajakiem i innymi środkami transportu Polskę z Katowic do Warszawy, podróżując z deską do prasowania (co ma zachęcać do czytania książek od deski do deski). Ważnym przystankiem w podróży jest Radom.

  - Pewnie, że łatwiej jest podróżować wiosną i latem, ale czy dlatego mamy zupełnie wyłączać się z aktywnego trybu życia wtedy, gdy jest zimniej i pochmurno? Jesienią i zimą ten kraj nie zamyka się, można wędrować i spacerować, są czynne muzea, a jeśli jest nam zimno możemy przecież sięgnąć po dobrą książkę, zamiast poddawać się szaleństwom przedświątecznych zakupów - mówił Michał Łukasiewicz.

  W naszym regionie Michał odwiedził Szydłowiec. Następnym etapem podróży podróżnika, producenta i prezentera telewizyjnego będzie Puszcza Kozienicka. Ma zamiar przemaszerować z Pionek przez "Królewskie Źródła" do Brzózy. Tam rozpocznie się kolejny etap podróży. Michał popłynie kajakiem do jednej miejscowości przed Warką. Wszyscy chętni mogą dołączyć się do podróżnika. Trzeba wejść na stronę internetową "Od deski do deski" i zapisać się na spływ kajakiem. Odbędzie się on od godziny 10 rano w środę.

  Michał Łukasiewicz - plan pobytu w regionie radomskim


  W miejscach postoju na desce do prasowania Michał zbiera pieczątki różnych instytucji. Deska wraz ze stemplami trafi do Muzeum Podróżniczego imienia Toniego Halika w Toruniu. W Radomiu autor akcji dostał stempel od prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego oraz wiceprezydenta Konrada Frysztaka. Wiceprezydent Witkowski przyznał się dziennikarzom, że w tym roku przeczytał od deski do deski 5 książek i zamierza skończyć 6 pozycję.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ