Związek Gmin Radomka wybrał nowe władze statutowe na nową...

  Związek Gmin Radomka wybrał nowe władze statutowe na nową kadencję

  Sok

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Przytyku odbyły się wybory władz Zgromadzenia Związku Gmin „Radomka”.

  W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Przytyku odbyły się wybory władz Zgromadzenia Związku Gmin „Radomka”. ©Urząd Gminy w Przytyku

  We wtorek 12 marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Przytyku odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Związku Gmin „Radomka”. Celem tego spotkania był przede wszystkim wybór nowego Zarządu związku oraz wybór Przewodniczącego Zgromadzenia.
  W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Przytyku odbyły się wybory władz Zgromadzenia Związku Gmin „Radomka”.

  W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Przytyku odbyły się wybory władz Zgromadzenia Związku Gmin „Radomka”. ©Urząd Gminy w Przytyku

  W wyniku przeprowadzonych głosowań Przewodniczącym Zarządu związku został Wójt Gminy Przytyk Dariusz Wołczyński. Z kolei Przewodniczącym Zgromadzenia, wybranym przez wójtów, burmistrza i pozostałych delegatów związku został Wójt Gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz.

  Związek Gmin Radomka powstał w 1997 roku, zrzesza 6 gmin Mazowsza położonych w zlewni rzeki Radomki począwszy od jej źródła w następującej kolejności: Przysucha, Wieniawa, Wolanów, Przytyk, Zakrzew, Jedlińsk.

  Zadaniem Związku jest wspólne wykonywanie zadań publicznych w zakresie ochrony środowiska a w szczególności: opracowanie i realizacja programu retencji rzeki Radomki i jej dopływów; ochrona różnorodności fauny iflory; podejmowanie wspólnych przedsięwzięć z zakresu usuwania i oczyszczania ścieków komunalnych oraz zanieczyszczeń stałych; tworzenie warunków do rozwoju turystyki.

  Powierzchnia sześciu gmin związku wynosi 73 624 ha, zamieszkuje je 55 851 osób. Gminy Wieniawa, Wolanów, Przytyk przylegają bezpośrednio do wybudowanego na Radomce zbiornika wodnego Domaniów o powierzchni 500 hektarów.
  Od 1999 roku na terenie gmin tworzących związek z powodzeniem funkcjonuje system selektywnej zbiórki odpadów, którego wprowadzenie poprzedzone było przeprowadzeniem, przy współudziale Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomiu, akcji informacyjnej mającej na celu przybliżenie problemu powstających odpadów. Wykłady takie odbywały się zarówno w szkołach - przeznaczone dla młodzieży szkolnej, jak i w urzędach gmin.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.
  Maxel w Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Zobacz też: FLESZ - rosnące długi Polaków  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo