Zwycięstwa Energii Kozienice i Mazowsza Grójec, remis Orła, porażki Szydłowianki i Oskara

/W.Ł./
Bartosz Zawadzki (z piłką) strzelił trzy gole dla Energii w meczu z Radością Warszawa. Sylwester Szymczak.
Ze zmiennym szczęściem grały nasze czwartoligowe zespoły w drugiej kolejce spotkań. Efektowne zwycięstwo 5:1 odnieśli piłkarze Energii Kozienice z Radością Warszawa.

Mazowsze Grójec - Mszczonowianka Mszczonów 2:1 (1:1), Jaskólski 25, Złoch 89 z karnego - Nawrocki 38.
Mazowsze: Prasek - Mazur, Wiatrak, Mortka, Mazurkiewicz, Stolarek, Rawa (77 Grodzki), Lesisz (46 Kalinowski), Złoch, Jaskólski, Mińkowski (46 Tietz, 88 Pełka).
Z KARNEGO
W 25 min. po indywidualnej akcji prowadzenie dla gospodarzy uzyskał, były zawodnik Mszczonowianki Tomasz Jaskólski. Mazowsze długo nie cieszyło się tym prowadzeniem. Po rzucie rożnym strzałem głową grójeckiego bramkarza pokonał Tomasz Nawrocki. Gdy wydawało się, że pojedynek zakończy się remisem. W 88 min. w polu karnym został sfaulowany Paweł Grodzki, a jedenastkę na gola zamienił Daniel Złoch.

Szydłowianka Szydłowiec - Pogoń II Siedlce 1:2 (1:1), Teboh 21 - Kaszubowski 25, Dzienis 75.
Szydłowianka: Wieczorek - Suwara, Jakubczyk, M. Kobylarczyk, Biela, Szyszka (46 Ł. Janik), Drożdżał, Zagórski, Turczyk (75 Okła), Teboh (80 Miller), Czarnecki.
MOCNE REZERWY
Rezerwy drugoligowej Pogoni do Szydłowca przyjechały w mocnym składzie. Wszyscy piłkarze, którzy zagrali w wyjściowej jedenastce są w szerokiej kadrze siedleckiego drugoligowca.
Pierwsi gola strzelili podopieczni trenera Andrzeja Koniarczyka, piłkarze Szydłowianki, a konkretnie Kameruńczyk George Teboh. Za kilka minut wyrównał Tomasz Grochowski. W drugiej połowie trzy punkty gościom dał doświadczony Mariusz Dzienis, który ma na swoim koncie m.in. 37 meczów w ekstraklasie w barwach Jagiellonii Białystok.

Orzeł Wierzbica - Drukarz Warszawa 1:1 (1:0), Śliwiński 21 - Aleksandrowicz 61.
Orzeł: Górski - P. Jarząbek, Zieliński, Czarnecki, Molga, Michalski (75 Tuzimek), S. Stąpór, Ziętek (65 Kosela), Bursa (70 Szyszka), Orzechowski, Śliwiński.
TYLKO JEDEN PUNKT
Już po dwóch minutach gry Orzeł powinien prowadzić 2:0. Później z każdą minutą gra się wyrównywała, ale wierzbickiej drużynie udało się strzelić gola. Jeden z graczy Drukarza zagrał piłkę do Przemysława Śliwińskiego, który skorzystał z prezentu i wpakował piłkę do siatki. Po zmianie stron ambitnie grająca stołeczna drużyna doprowadziła do wyrównania.

Energia Kozienice - Radość Warszawa 5:1 (3:0), Zawadzki 5, 7, 20, Kalinka 60, Majewski 78 - Bedynek 88.
Energia: Domański - Szary, Walasek, Kupiec, M. Matysiak, Zawadzki (75 Majewski), Kisiel (80 Bronisz), Kalinka, Woźniak, Kołodziejczyk (70 Strąg), Ciupiński.
MOCNY POCZĄTEK
5, 7 i 20 minuta trzy celne strzały pozyskanego z Mazowsza Grójec Bartosza Zawadzkiego i Energia już prowadziła 3:0. Po blamażu w pierwszej kolejce i porażce aż 0:5 z Oskarem w Przysusze, tym razem podopieczni trenera Pawła Potenta nie zawiedli. Przed meczem z Radością, kozienicki klub pozyskał dwóch nowych piłkarzy z Radomiaka Radom, Damiana Stanisławskiego i Bartosza Wójcika. Obaj ostatnio grali w Orle Wierzbica.

Victoria Sulejówek - Oskar Przysucha 3:1 (1:1), M. Iwanicki 8, Eibl 47, S. Iwanicki 85 - Maciejczak 31.
Oskar: Przepiórka - Jaworski (86 Gromski), Kucharski, Moskwa, Bińkowski - Obuch (46 Sapieja), Płuciennik (66 K. Siwek), Maciejczak, M. Gil - Najdzik (69 Książek), P. Gil.
Mimo porażki z faworyzowaną Victorią, w Sulejówku beniaminek z Przysuchy pokazał się z dobrej strony.