Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Beniaminek z Połańca i ŁKS Probudex Łagów na inaugurację...

15 żółtych kartek i 2 czerwone. Kulisy derbowego meczu trzeciej ligi pomiędzy Czarnymi Połaniec i ŁKS Probudex Łagów [ZDJĘCIA]

Beniaminek z Połańca i ŁKS Probudex Łagów na inaugurację trzecioligowego sezonu 2021/22 stworzyły bardzo ciekawe widowisko. O sukcesie podopiecznych Ireneusza Pietrzykowskiego zadecydowały większa jakość w akcjach ofensywnych, dojrzałość i skuteczność. ŁKS Probudex wygrał z Czarnymi 2:0.

Oba gole ŁKS strzelił przed przerwą, najpierw Piotr Cichocki wykończył świetną akcję Artura Piroga i Adama Imieli, potem trafił Piróg, a asystował Dawid Szałas. Jakby drugie piłkarskie życie dostał w Łagowie Artur Piróg, który nie przypominał zniechęconego samego siebie z Korony II. Mistrz Polski juniorów z Koroną z 2019 roku walczył na całej długości boiska, biegał, pomagał w ofensywie i wygrywał sporo pojedynków. Dużym wzmocnieniem Łagowa będzie także Piotr Cichocki, były gracz rezerw Legii II. W środku pierwszoplanową rolę odegrał Michał Mydlarz, który bardzo dobrze czuje się w zespole Pietrzykowskiego. W defensywie, szczególnie przy wyprowadzaniu piłki goście nie ustrzegli się błędów, a w kilku momentach ratowali ich Patryk Wilk (profesor) i bramkarz Hubert Banach. W 18 minucie golkiper ŁKS wygrał sam na sam z Piotrem Ferensem, w 45 obronił strzał z bliska Kacpra Wątróbskiego (dobijał uderzenie Michała Mazurka w słupek). Po przerwie jeszcze Michał Banik obił słupek, a cała druga połowa stała pod znakiem festiwalu kartek. Licząc z trenerami obie ekipy dostały 15 żółtych kartoników, a Łagów dwie czerwone. – Goście byli od nas dojrzalsi. My graliśmy zbyt nerwowo – spuentował Grzegorz Wcisło, trener Czarnych Połaniec.

Weekendowy rozkład jazdy. Będzie się działo w powiecie obornickim!

Od wtorku zmiana pogody. Będzie o wiele chłodniej, a miejscami pojawią się burze