Zamknij

Echo Dnia

Hit! Biskup w jednej drużynie z byłymi reprezentantami Polski w piłce ręcznej i nożnej w meczu z przedszkolakami w Nowinach [DUŻO ZDJĘĆ]

Przedszkolaki z Nowin bezapelacyjnie zwyciężyły w turnieju mikołajkowym. Ich przeciwnikami byli: biskup Marian Florczyk, znani piłkarze ręczni, byli

Zdjęcia Marta Herbergier

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/137] Następne

Hit! Biskup w jednej drużynie z byłymi reprezentantami Polski w piłce ręcznej i nożnej w meczu z przedszkolakami w Nowinach [DUŻO ZDJĘĆ]

Przedszkolaki z Nowin bezapelacyjnie zwyciężyły w turnieju mikołajkowym. Ich przeciwnikami byli: biskup Marian Florczyk, znani piłkarze ręczni, byli reprezentanci Polski Sławomir Szmal i Radosław Wasiak, były reprezentant Polski w piłce nożnej, a teraz trener Korony Kielce w Centralnej lidze Juniorów do 17 lat - Michał Gębura, prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz i wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz.

Impreza została zorganizowana przez fundację „Prom”. Poprzedziła ją msza święta, którą odprawił ksiądz biskup Marian Florczyk z diecezji kieleckiej, delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Sportowców.

– Naszym celem jest promowanie sportu i nauka współzawodnictwa w duchu fair-play, a także łączenie zabawy z rozwojem sportowym – mówi Kornelia Bem-Kozieł z fundacji.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki z terenu gminy Sitkówka-Nowiny i podopieczni Domu Pomocy Społecznej ze Zgórska. W meczach towarzyskich, jakie zostały rozegrane na początku turnieju przedszkolaki zmierzyły się z zaproszonymi gośćmi: biskupem Marianem Florczykiem, piłkarzami ręcznymi Sławomirem Szmalem i Radosławem Wasiakiem, trenerem Michałem Gęburą, prezesem Wodociągów Kieleckich Henrykiem Milcarzem i wójtem gminy Sitkówka-Nowiny Sebastianem Nowaczkiewiczem. – Cieszy mnie udział w takich spotkaniach. Dają one dużo radości zarówno najmłodszym, jak i nam samym – podkreślał Henryk Milcarz. Mecze rozegrali również uczniowie liceum sportowego w Nowinach z przedszkolakami, a także podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Zgórsku.

Podczas turnieju uczniowie szkół podstawowych rozegrali rozgrywki sportowe w ramach projektu „Więcej niż Sport” polegające na współzawodnictwie drużyn wraz z grupami kibiców konkurującymi ze sobą w trzech dyscyplinach: piłce nożnej, badmintonie i w biegach oraz w dwóch konkurencjach na wesoło.
(MH, dor)

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy