Zamknij

Echo Dnia

Konieczno górą w turnieju piłki nożnej o Puchar Proboszcza i Burmistrza. Na 40-lecie nadania szkole imienia Henryka Sienkiewicza (ZDJĘCIA)

40 lat temu szkoła w Koniecznie otrzymała imię noblisty Henryka Sienkiewicza. W czwartek uczniowie walczyli Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Proboszcza

UG Włoszczowa

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/22] Następne

Konieczno górą w turnieju piłki nożnej o Puchar Proboszcza i Burmistrza. Na 40-lecie nadania szkole imienia Henryka Sienkiewicza (ZDJĘCIA, WIDEO)

40 lat temu szkoła w Koniecznie otrzymała imię noblisty Henryka Sienkiewicza. W czwartek uczniowie walczyli Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Proboszcza Parafii Konieczno i Burmistrza Gminy Włoszczowa.

- 9 czerwca 1981 roku, wówczas Zbiorcza Szkoła Gminna w Koniecznie, otrzymała imię pisarza Henryka Sienkiewicza i sztandar. Przewodniczącym Społeczno - Rodzicielskiego Komitetu Organizacyjnego został Julian Janik. Sztandar wyhaftowały siostry zakonne z Częstochowy. Poświęcenia po kryjomu dokonał ksiądz Jan Gwiazda, ówczesny proboszcz parafii Konieczno. Akt nadania imienia i sztandar odebrała dyrektor Wiesława Suliga - przypomina Iwona Boratyn, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Włoszczowa.

Dzień po 40 rocznicy tego wydarzenia, w czwartek 10 czerwca, uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Koniecznie walczyli w dorocznym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Proboszcza Parafii Konieczno i Burmistrza Gminy Włoszczowa. Turniej odbywa się od 2015 roku.

Zwycięstwo wywalczyli, po pasjonującym meczu, zawodnicy Zespołu Placówek Oświatowych w Koniecznie. "Srebro" zdobyli młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej numer 2 we Włoszczowie. Trzecie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Radkowie. Tuż za podium uplasowała się drużyna Szkoły Podstawowej w Kurzelowie.

WIĘCEJ NA NASTĘPNYCH SLAJDACH >>>>>>>>>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/vp55EUvbTrM" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
Wideo dzięki uprzejmości TV Włoszczowa

WIĘCEJ NA NASTĘPNYCH SLAJDACH >>>>>>>>>

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy