Zamknij

Echo Dnia

Mycie dłoni ochroni przed koronawirusem? Specjalista pokazuje, jak robić to poprawnie [WIDEO]

Jedną z najważniejszych zasad chroniących przed koronawirusem jest zachowanie podstawowych zasad higieny. Dokładne mycie rąk jest świetnym środkiem profilaktycznym,

Dawid Łukasik

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/8] Następne

Mycie dłoni ochroni przed koronawirusem? Specjalista pokazuje jak robić to poprawnieJedną z najważniejszych zasad chroniących przed koronawirusem jest zachowanie podstawowych zasad higieny. Dokładne mycie rąk jest świetnym środkiem profilaktycznym, ale… trzeba to robić prawidłowo.

- Najważniejsze, by myć ręce jak najczęściej i bardzo dokładnie – podkreśla Iwona Konieczna-Kwinkowska, kierownik Działu Nadzoru Sanitarnego w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. - Instrukcji jest wiele, ale jedno jest pewne – należy się do tego przyłożyć i umyć każdy obszar dłoni. Mam tu na myśli powierzchnię wewnętrzną, zewnętrzną, między palcami, kciuk, nadgarstki i zwrócić uwagę także na opuszki palców. Wystarczy do tego zwykłe mydło, ponieważ każdy środek powierzchniowo-czynny zniszczy osłonkę lipidową wirusa i ten przestanie być dla nas groźny. Jeśli nie mamy dostępu do mydła możemy wykorzystać środki dezynfekujące na bazie alkoholu w stężeniu minimum 60 procent – dodaje Iwona Konieczna-Kwinkowska.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy