Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
1. Tałant Dujszebajew (Vive Tauron Kielce, piłka ręczna)....

Najpopularniejsi trenerzy w Świętokrzyskiem

1. Tałant Dujszebajew (Vive Tauron Kielce, piłka ręczna). 2016 rok dla tego utytułowanego najpierw zawodnika, a potem trenera, był jak roller coaster - jeszcze w styczniu na mistrzostwach Europy w Polsce prowadził reprezentację Węgier, już pod koniec lutego był trenerem biało-czerwonych, z którymi potem wywalczył olimpijski awans, a następnie zajął w Rio de Janeiro czwarte miejsce, co jest najwyższą lokatą polskich piłkarzy ręcznych na igrzyskach od 40 lat. Ale w Kielcach po ubiegłym roku Dujszebajew będzie zapamiętany jako ten trener, który jako pierwszy doprowadził drużynę Vive Tauronu do triumfu w Lidze Mistrzów. I to po finale, który będzie wspominany przez wiele lat. Dla porządku dodajmy, że z kieleckim zespołem wywalczył również mistrzostwo i Puchar Polski oraz trzecie miejsce w Super Globe.