MKTG SR - pasek na kartach artykułów
3 z 7
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Kielczanka, ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej...

Nominacje belwederskie dla profesorów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach (ZDJĘCIA)

Profesor Anna Polewczyk

Kielczanka, ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach w 1990 r uzyskując tytuł lekarza medycyny.
Pracę w placówkach służby zdrowia rozpoczęła na drugim roku studiów na etacie sanitariusza w Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach. W latach 1990-2000 zatrudniona w Zespole Opieki Zdrowotnej odbywając staże specjalizacyjne w Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala Miejskiego w Kielcach. Po uzyskaniu II stopnia specjalizacji z chorób wewnętrznych w 1998 r. rozpoczęła staże specjalizacyjne z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii w Kielcach. W 2001r. została zatrudniona w charakterze starszego asystenta w II Klinice Kardiologii Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. W roku 2003 uzyskała specjalizację z kardiologii. Prof. Anna Polewczyk w latach 2001-2007 prowadziła badania pacjentów z chorobą wieńcową i opublikowała szereg prac z zakresu rozwoju leczenia zawału serca. W 2007 roku uchwałą Rady Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu uzyskała stopień doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy pt. „Ocena postępu leczenia zawału serca w województwie świętokrzyskim w latach 1992-2006” W okresie od 2007 do 2010 roku czynnie uczestniczyła w międzynarodowym, wieloośrodkowym badaniu klinicznym AVERROES oceniającym skuteczność terapii migotania przedsionków za pomocą Apixabanu. W latach 2008-2009 brała aktywny udział w monitorowaniu terapii ostrych zespołów wieńcowych jako członek europejskiego rejestru ostrych zespołów wieńcowych EQUIP ACS. W roku 2011 pełniąc funkcję dyrektora ds. medycznych NZOZ Biomedic nadzorowała prowadzony na terenie województwa świętokrzyskiego Polsko- Norweski Projekt Badań Profilaktycznych w zakresie chorób układu krążenia PONS, będąc współautorem publikacji wyników badań z tej dziedziny.
Od roku 2010 główne zainteresowania naukowe prof. Anny Polewczyk dotyczą dziedziny powikłań elektroterapii serca. Współpracując z największym w Europie ośrodkiem przezżylnego usuwania elektrod wewnątrzsercowych w Lublinie i Zamościu opublikowała liczne prace badawcze oceniające czynniki kliniczne, terapię i przeżywalność pacjentów poddawanych zabiegom przezżylnego usuwania elektrod wewnątrzsercowych. W latach 2012-2014 brała czynny udział w zbieraniu danych do europejskiego rejestru pacjentów poddawanych zabiegom przezżylnego usuwania elektrod wewnątrzsercowych- ESC-EHRA-ELECTRA. W 2014 roku na podstawie rozprawy habilitacyjnej pt. „Odelektrodowe zapalenie wsierdzia. Analiza 414 przypadków klinicznych z lat 2006-2013” decyzją Rady II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Anglojęzycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie otrzymała stopnień doktora habilitowanego nauk medycznych. Od roku 2014 kontynuuje współpracę naukową z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami przezżylnego usuwania elektrod wewnątrzsercowych i opracowuje polsko-włoską bazę danych pacjentów poddawanych tym zabiegom.
Efektem pracy naukowej prof. Anny Polewczyk jest ponad 60 publikacji w renomowanych czasopismach medycznych krajowych i zagranicznych oraz liczne doniesienia zjazdowe.
W okresie od października 2017 do października roku pełniła funkcję kierownika Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach koordynując pracę dwóch klinik kardiologii, pracowni hemodynamicznej, oddziału intensywnej terapii kardiologicznej oraz oddziału kardiochirurgii. Od listopada 2019 roku pracuje na stanowisku zastępcy kierownika kliniki kardiochirurgii do spraw kardiologii, poszerzając zakres działań zawodowych i naukowych o diagnostykę echokardiograficzną trudnych przypadków kardiologicznych w dziedzinie wad zastawkowych i choroby wieńcowej.
W latach 2004-2005 prowadziła zajęcia z dziedziny chorób wewnętrznych i kardiologii ze studentami Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od 2005 roku także wykładowca cyklicznie organizowanych szkoleń dla personelu średniego oraz lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej województwa świętokrzyskiego z zakresu elektrokardiografii i echokardiografii. Od roku 2014 zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i jako kierownik Instytutu Fizjologii, Patofizjologii i Immunologii prowadzi zajęcia ze studentami polsko- i anglojęzycznymi II i III roku Collegium Medicum UJK.
W życiu prywatnym mężatka, ma dwoje dorosłych dzieci i troje wnuków. Zainteresowania pozazawodowe prof. Anny Polewczyk obejmują: czynne uprawianie sportu (siatkówka halowa i plażowa) oraz taniec towarzyski i brydż.

Zobacz również

Tygodniowy przegląd prasy w Karpaczu, (9.06-15.06.2024)

Tygodniowy przegląd prasy w Karpaczu, (9.06-15.06.2024)

Tygodniowy przegląd prasy w Bychawie, (9.06-15.06.2024)

Tygodniowy przegląd prasy w Bychawie, (9.06-15.06.2024)

Polecamy

60 lat szkoły w Sędowicach. Wystąpi zespół Top Secret

60 lat szkoły w Sędowicach. Wystąpi zespół Top Secret

Kasztelania w Kijach zaprasza na Festyn Rodzinny

Kasztelania w Kijach zaprasza na Festyn Rodzinny

GIS ostrzega: FASOLKA ADZUKI, marki GEEN ESSENCE; opakowania 1kg i 500g (14.06)

GIS ostrzega: FASOLKA ADZUKI, marki GEEN ESSENCE; opakowania 1kg i 500g (14.06)