Zamknij

Echo Dnia

Odbyła się szósta Nocna Droga Krzyżowa z Kielc na Święty Krzyż. Uczestniczyło w niej 150 osób [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

Odbyła się szósta Nocna Droga Krzyżowa - w tym roku pod hasłem „Krzyż w więzach wspólnoty”. Limit uczestników wynosił 150 osób. Było to spowodowane obostrzeniami

Zdjęcia Dawid Łukasik/KSM Diecezji Kieleckiej

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/52] Następne

Odbyła się szósta Nocna Droga Krzyżowa z Kielc na Święty Krzyż. Uczestniczyło w niej 150 osób [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

Odbyła się szósta Nocna Droga Krzyżowa - w tym roku pod hasłem „Krzyż w więzach wspólnoty”. Limit uczestników wynosił 150 osób. Było to spowodowane obostrzeniami spowodowanymi epidemią koronawirusa. Poza tym każdy uczestnik składał oświadczenie o stanie zdrowia i przed wyjściem miał mierzoną temperaturę.

To ważne wydarzenie religijne rozpoczęła msza święta pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego, w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kielcach-Dąbrowie.
W czasie homilii biskup Jan Piotrowski zwrócił uwagę na ważne celebracje pokutne w kościele katolickim, szczególnie w okresie Wielkiego Postu. - Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Koronka do Bożego Miłosierdzia, a także podejmowane czyny pokutne, inspirowane postem, modlitwą i jałmużną oraz dzieła miłosierdzia, szczególnie te bardzo dyskretne, są jasnym dowodem, że współczesnemu człowiekowi nie jest obca duchowość nawrócenia, przemiany serca, a nade wszystko nie jest mu obca miłość Boga i bliźniego - podkreślił Pasterz Kościoła Kieleckiego.

Przemarsz trasą z Kielc na Święty Krzyż, w większości czerwonym szlakiem turystycznym, trwał całą noc. Po drodze pątnicy rozważali poszczególne stacje Drogi Krzyżowej.

Trasa liczyła 37 kilometrów. To było wyzwanie do przezwyciężenia własnych słabości, to wyzwanie dla osób, które chciały pogłębić relację z Panem Bogiem.
Około godziny ósmej w sobotę pielgrzymi dotarli do Sanktuarium na Świętym Krzyżu.
- Dokąd mnie doprowadziłeś Panie. Do pewności, że już nie cierpisz, już nie umierasz. Do świadomości, że czekasz na nas w Domu Ojca. Dziękujemy Ci, Jezu, za to, że poszedłeś przygotować nam mieszkanie. Póki jednak jesteśmy na ziemi, daj, abyśmy nie pomylili drogi. Jezu, Ty widzisz: po to tylko szliśmy Twoją drogą krzyżową, po to wpatrywaliśmy się w Twoje święte rany, po to żałowaliśmy za nasze grzechy, by usłyszeć kiedyś te słowa: "Jeszcze dziś będziesz ze Mną w raju".
Za chwilę klęknę przed krzyżem zbawienia, na górze zbawienia, wiesz co chcę Ci wtedy powiedzieć: "Panie, wspomnij na mnie, kiedy będziesz w Twoim królestwie" - tak zakończyli swoje rozważania uczestnicy Nocnej Drogi Krzyżowej, której organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej.
Na kolejnych slajdach galeria zdjęć z tego wydarzenia.
Dorota Kułaga

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy