1/20
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W różnych miejscach zaczynały się kariery zawodnicze...
fot. Polska Press

Pierwsze kluby trenerów Hummel IV Ligi świętokrzyskiej. Po trzech szkoleniowców zaczynało w Błękitnych i Koronie Kielce [ZDJĘCIA]

W różnych miejscach zaczynały się kariery zawodnicze obecnych szkoleniowców klubów z czwartej ligi świętokrzyskiej. Każdy z nich coś piłkę kopał, z lepszym i gorszym skutkiem, a Arkadiusz Bilski i Tadeusz Krawiec grali na poziomie ekstraklasy. Bilski jest wychowankiem Granatu Skarżysko, ale u lokalnego konkurenta, w Ruchu uważano inaczej. Teraz obecny szkoleniowiec Neptuna podchodzi do tego z humorem.
- Ruch nawet wyrobił mi kartę zawodniczą, choć byłem tylko na jednym treningu. Po nim udałem się do Granatu i jestem wychowankiem tego klubu – podkreśla Arkadiusz Bilski, który raz wystąpił w olimpijskiej reprezentacji Polski i zaliczył 2 mecze w europejskich pucharach z GKS Katowice, strzelił nawet gola Araratowi Erewań. Błękitnych Kielce już nie ma, a tam piłkarsko startowali Mariusz Ludwinek (GKS Zio-Max Nowiny), Artur Jagodziński (Spartakus Daleszyce) i Marcin Kołodziejczyk (Granat Skarżysko). – Moja przygoda zaczęła się w Błękitnych, a potem doszło do fuzji z Koroną i trafiłem do KKP Korona – tłumaczy Kołodziejczyk. W Koronie pierwsze futbolowe kroki stawiali Paweł Jaworek (GKS Rudki), Łukasz Ubożak (Orlicz Suchedniów) i Marek Mierzwa (Korona II Kielce). Z Mierzwą młodzież żółto-czerwonych sięgnęła po mistrzostwo Polski juniorów 2019, po czym trenerowi podziękowano za współpracę. Odszedł do Spartakusa, ale wrócił wraz z kolejnymi wichrami zmian do macierzystego klubu. Janusz Cieślak z kolei zaczynał w nieistniejącej już Iskrze Kielce.
Zobaczcie pierwsze kluby trenerów czwartej ligi świętokrzyskiej na kolejnych slajdach>>>
Jaromir Kruk

Polecamy

Na ruchliwym skrzyżowaniu zepsuła się ciężarówka. Były wielkie korki

Na ruchliwym skrzyżowaniu zepsuła się ciężarówka. Były wielkie korki

Suzuki Korona Handball gra dziś u mistrza i lidera [GDZIE OBEJRZEĆ, RELACJA LIVE]

Suzuki Korona Handball gra dziś u mistrza i lidera [GDZIE OBEJRZEĆ, RELACJA LIVE]

Groźny wypadek! Samochód potrącił dziecko

Groźny wypadek! Samochód potrącił dziecko

Dodaj ogłoszenie