Zamknij

Echo Dnia

Prawie 300 osób wystartowało w Biegu Tropem Wilczym w Tokarni. Uczestnicy oddali hołd Żołnierzom Wyklętym [DUŻO ZDJĘĆ]

Prawie 300 osób wystartowało w biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym, który w niedzielę odbył się w Parku Etnograficznym w Tokarni. Dłuższa,

Fot. Dawid Łukasik

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/201] Następne

Prawie 300 osób wystartowało w Biegu Tropem Wilczym w Tokarni. Uczestnicy oddali hołd Żołnierzom Wyklętym [DUŻO ZDJĘĆ]

Prawie 300 osób wystartowało w biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym, który w niedzielę odbył się w Parku Etnograficznym w Tokarni. Dłuższa, na której rywalizowali też profesjonalni biegacze, liczyła siedem kilometrów. Krótszy dystans liczył 1963 metry. To symboliczna data - było to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni poległy w walce Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak, pseudonim Lalek.
Wśród mężczyzn zwycięzca biegu został czołowy zawodnik Kielecczyzny Łukasz Woźniak ze Strawczyna, któremu na mecie jako pierwsza pogratulowała żona Wioleta. Wygrał między innymi z Sylwestrem Lepiarzem, pochodzącym z powiatu ostrowieckiego reprezentantem Polski w biegach górskich.
Zwycięzca biegu Łukasz Woźniak wyprzedził Jakuba Gawła i Michała Jamioła. Wśród kobiet zwyciężyła Klaudia Szmigiel.
-Bardzo fajny bieg, muzyka, DJ był Mariusz Jurkowski, który świetnie poprowadził imprezę. Cieszy też bardzo wysoka frekwencja, bo wystartowało prawie 300 osób. Liczył się też szczytny cel. Chodziło o to, żeby oddać hołd Żołnierzom Wyklętym. Były patriotyczne stroje, niektórzy biegli z flagami - powiedział nam Wioleta Jończyk, która pomagała w organizacji. Ogromny udział w organizacji miał Jacek Wiatrowski.
Wioleta Jończyk poprowadziła rozgrzewkę przed biegiem, a Jacek wiatrowski i bracia Rauner zasponsorowała nagrody.

Bieg odbył się z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Wsi Kieleckiej, przy współpracy z Muzeum Wsi Kieleckiej. Pomysłodawcą imprezy jest Fundacja Wolność i Demokracja.
Galeria zdjęć z biegu na kolejnych slajdach
(dor)

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy