Zamknij

Echo Dnia

W Gackach powstał „Klub Seniora Plus”. Zobacz zdjęcia

W miejscowości Gacki w gminie Pińczów powstało nowe miejsce dla seniorów. Klub Senior Plus to pierwsza tego typu instytucja w gminie. >>>Więcej

archiwum

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/4] Następne

W Gackach powstał „Klub Seniora Plus”. Zobacz zdjęcia

W miejscowości Gacki w gminie Pińczów powstało nowe miejsce dla seniorów. Klub Senior Plus to pierwsza tego typu instytucja w gminie.

>>>Więcej zdjęć na kolejnych slajdach.

Mieści się w siedzibie miejscowej biblioteki, gdzie zakończyły się ostatnie prace, a także wyposażono już pomieszczenia. Na inwestycję gmina Pińczów otrzymała dofinansowanie w kwocie ponad 149 tysięcy złotych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu Senior+. Kwota ta stanowi 80 proc. całkowitego kosztu remontu i pozwoliła na utworzenie i wyposażenie istniejącego już budynku na potrzeby klubu seniora. Wkład własny gminy to około 37 tysięcy złotych.

– Samorząd miasta i gminy Pińczów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom seniorów, poprzez przygotowanie dla nich miejsca do wspólnego spędzania czasu, nawiązywania nowych znajomości oraz rozwijania swoich zainteresowań. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie, jak tylko sytuacja związana z pandemią koronawirusa na to pozwoli, klub zacznie funkcjonować - podkreśla Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy