Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W Czechach odbyły się Mistrzostwa Europy juniorów do lat 18...

Zawodnik z Kielc wicemistrzem Europy juniorów w trójboju siłowym [ZDJĘCIA]

W Czechach odbyły się Mistrzostwa Europy juniorów do lat 18 i seniorów w trójboju siłowym. Na zawodach z zawodnikami Tęczy-Społem Kielce Mateuszem Szymkiewiczem oraz Pawłem Ośmiałowskim był ich trener Arkadiusz Znojek, który jednocześnie jest trenerem kadry narodowej.

Mateusz Szymkiewicz zaliczył w przysiadzie 270 kilogramów, w wyciskaniu leżąc 170 kilogramów i 242,5 kilograma w martwym ciągu. Dało to w sumie w trójboju 687,5 kg. Po drugich podejściach prowadził w kategorii do 105 kg. Jednak w w trzecim podejściu ciągu zaatakował go Matej Jurka z Czech i odebrał złoty medal uzyskując 690 kg. Walka o srebrny medal była ciężka. Pretendent do złotego medalu, Czech Nicolas Toth, zajął trzecie miejsce z wynikiem 685 kg.

- W tym roku mamy w planach poprawienie rekordów Polski juniorów w kat. 93 kg. Mateusz ważył 95 kg, więc tylko 2 kg dzieli go od startu w niższej kategorii, gdzie rekord Polski juniorów w przysiadzie wynosi 270 kg, w pozostałe trzy wynoszące 202,5 kg, 265 kg i 720 kg należą do naszego zawodnika, Kamila Sypki - mówił Arkadiusz Znojek.

Zaciętą walkę w obronie brązowego medalu stoczył Paweł Ośmiałowski z ubiegłorocznym wicemistrzem Europy, Dariuszem Wszołą. Paweł Ośmiałowski zaliczył 257,5 kg w przysiadzie, dwa razy ustanawiając nowe rekordy świata weteranów 40-49 lat - 252,5 i 257,5 kg. W wyciskaniu leżąc zaliczył 155 kg, a w martwym ciągu zaliczył 217, 5 kg. W trzecim podejściu martwego ciągu atakował 227,5 kg i niewiele brakowało by podniósł ten ciężar. Tak się jednak nie stało i z wynikiem 630 kg nasz zawodnik zajął czwarte miejsce.
(dor)

Ostrów Mazowiecka. "Drzewko za surowce wtórne" - 10 kwietnia rozdamy 350 sadzonek!

Dwóch Jemeńczyków i Sudańczyk zatrzymani w powiecie krośnieńskim.

Polecamy

Isaac Del Toro wygrał pierwszy etap wyścigu Vuelta Asturias! Rafał Majka na podium!