Zamknij

Echo Dnia

Znany pięściarz Dariusz Michalczewski oblegany w Kielcach na finałowych walkach Młodzieżowych Mistrzostw Świata [ZDJĘCIA]

Na piątkowych finałach Młodzieżowych Mistrzostw Świata w boksie w Hali Legionów w Kielcach był między innymi Dariusz Michalczewski, były znakomity pięściarz

Fot. Dorota Kułaga/Kamil Bielaszewski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/14] Następne

Znany pięściarz Dariusz Michalczewski oblegany w Kielcach na finałowych walkach Młodzieżowych Mistrzostw Świata [ZDJĘCIA]

Na piątkowych finałach Młodzieżowych Mistrzostw Świata w boksie w Hali Legionów w Kielcach był między innymi Dariusz Michalczewski, były znakomity pięściarz zawodowy. Z zainteresowaniem śledził walki decydujące o złotych medalach, chętnie pozował do zdjęć. Był najbardziej obleganą osobą w Hali Legionów. Wiele osób, również zawodnicy z zagranicznych ekip, prosiło o zdjęcia z popularnym "Tigerem".

- Zawody na światowym poziomie, takiej imprezy w Polsce jeszcze nie było – mówi były zawodowy mistrz świata.
W ostatnim dniu mistrzostw szansę na złoty medal miał walczący w wadze ciężkiej Jakub Straszewski. Rywalem Polaka był Kubańczyk Jorge Luis Felimon Lobaina. Zawodnik Championa Włocławek, mimo porażki, pokazał charakter i serce do walki. Choć w drugiej rundzie był dwukrotnie liczony, to do końca pojedynku próbował odwrócić losy rywalizacji. Młodego pięściarza już porównuje się do Andrzeja Gołoty, który 36 lat temu także został młodzieżowym wicemistrzem świata.
- Kuba zapłacił frycowe. Jego rywal był znacznie lżejszy, szybszy i bardziej doświadczony. Ale brawa dla niego, że potrafił się podnieść po tych dwóch liczeniach. Widać jednak, że chłopak ma potencjał i możemy być dumni z jego występu – powiedział Dariusz Michalczewski.


Polska była po raz pierwszy organizatorem imprezy tej rangi w boksie. W mistrzostwach uczestniczyło 414 zawodników i zawodniczek z 51 krajów.

- Jestem pod wrażeniem zarówno organizacji, jak i poziomu sportowego tych mistrzostw. Zawody na światowym poziomie. Takiej imprezy bokserskiej w naszym kraju jeszcze nie było. Szkoda tylko, że na trybunach nie mogli zasiąść kibice – powiedział Dariusz "Tiger" Michalczewski.

Więcej na kolejnych slajdach.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy