Siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec wygrały z Budowlanymi Toruń (WIDEO, zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
Rafał Soboń
Siatkarki Budowlanych Toruń zapowiadały przed pierwszym meczem play off, że nie mają nic do stracenia i postarają się pokrzyżować plany AZS WSBiP KSZO Ostrowiec. W sobotę plan ten się nie powiódł.
AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Budowlani Toruń 3:0

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Budowlani Toruń. Relacja live - zobacz zapis

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Budowlani Toruń 3:0 (25:21, 25:20, 25:18)

AZS WSBiP KSZO: Brojek 20,Piekarczyk 1, Bawoł 13, Ślęzak 8, Kosiorowska 6, Ganszczyk 8, Ścibisz (libero) oraz Tobiasz.

Budowlani: Szczygioł 9, Szulc 1, Brzóska 10, Tomczyk 7, Lewandowska 5, Ryznar 6, Nowakowska (libero) oraz Pleśnierowicz, Łozowska, Sobczak.

MVP: Katarzyna Brojek.

Po wyrównanym początku otwierającego spotkanie seta, rywalki wyszły nawet na prowadzenie 15:13, jednak gospodynie szybko doprowadziły do wyrównania, by zakończyć seta przy stanie 25:21. Główna w tym zasługa Katarzyny Brojek, która w kluczowym momencie seta zaskoczyła rywalki mocnym serwisem popisując się dwukrotnie asami serwisowymi. Co ważne, równie dobrze co na zagrywce, radziła sobie także w ataku.

Druga odsłona od początku należała do podopiecznych trenera Dariusza Parkitnego. Przewaga sięgała już nawet sześciu punktów (14:18), jednak w końcówce rywalki zbliżyły się na jeden punkt (19:18). Wówczas szkoleniowiec KSZO poprosił o czas, po którym kolejne cztery punkty zdobyły jego zawodniczki, by zakończyć seta przy wyniku 25:20.

Trzecia odsłona zaczęła się od autowego ataku Małgorzaty Ślęzak i zablokowanym ataku Iwony Kosiorowskiej. Podrażnione gospodynie w odpowiedzi zdobyły pięć punktów, co próbował przerwać trener Mariusz Soja prosząc o czas. Drugi wykorzystał przy stanie 14:9, jednak żaden z nich nie był w stanie odmienić losów spotkania. Rozpędzone ostrowczanki wygrały tę partię do 18 i tym samym ustaliły stan rywalizacji play off na 1:0 dla AZS WSBiP KSZO Ostrowiec.

W niedzielę o godzinie 16 oba zespoły spotkają się po raz drugi.