Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Świętokrzyski poseł z klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość oraz lider Porozumienia w regionie Michał Cieślak.
  Region

  Poseł Cieślak: 400 złotych dla sołtysów

  Większe uprawnienia i diety z budżetu państwa dla sołtysów. Świętokrzyski poseł z klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość oraz lider Porozumienia w regionie Michał Cieślak zaprezentował szczegóły projektu nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym.

 2. Protest rolników w Warszawie. Rozdawali jabłka i rozmawiali z mieszkańcami
  Wiadomości

  Protest rolników w Warszawie. Rozdawali jabłka i rozmawiali z...

  Wyjątkową formę przybrał protest prowadzony w środę w centrum Warszawy. Około 40 osób z ruchu ludowego Agro Unia, w tym grupa ze Świętokrzyskiego, rozdawała jabłka i rozmawiała o problemach sadowników z mieszkańcami.

 3. Skup jabłek przez Eskimos w powiecie sandomierskim. Punkty otrzymały po około 30 procent z należnych kwot
  Wiadomości

  Pieniądze za jabłka. Skupy otrzymały po około 30 procent

  Po średnio 30 procent z kwot, jakie spółka Eskimos powinna zapłacić za dostarczone w ramach programu stabilizacji cen jabłka wpłynęło na konta punktów skupu. Minister rolnictwa twierdzi, że wkrótce będą wypłacane kolejne, a właściciele pytają, jak dzielić tymi pieniędzmi między sadownikami.

 4. Urszula Białobok, prezes honorowy i Michał Matuszczyk, prezes Świętokrzyskiego Związku Hodowców Bydła.
  Wiadomości

  Michał Matuszczyk za Urszulę Białobok. Zmiany u hodowców

  Urszula Białobok zakończyła 12-letnią pracę w funkcji prezesa Świętokrzyskiego Związku Hodowców Bydła. Została jednak honorowym prezesem i członkiem związku. Szefem został natomiast Michał Matuszczyk, dotychczasowy wiceprezes, a także członek zarządu Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka i przede wszystkim rolnik.

 5. Najlepsi hodowcy krów mlecznych w Świętokrzyskiem wraz z szefostwem spółdzielni, do której dostarczają mleko. Od lewej - Szymon Kłonica, laureat trzeciego
  Wiadomości

  Najlepsi hodowcy krów w regionie nagrodzeni [ZDJĘCIA]

  W środę, 20 marca, podczas I Świętokrzyskich Laurów Mlecznych w Kielcach wyróżniono najlepszych producentów mleka w regionie, na podium stanął Dariusz Szymkiewicz z Sarbic Drugich w powiecie kieleckim. Podczas uroczystości również dziękowano za 12 lat pracy Urszuli Białobok, byłej prezes Świętokrzyskiego Związku Hodowców Bydła, która została... prezesem honorowym.