Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Zdemontował i ukradł ogrodzenie działki w gminie Szydłów
  Wiadomości

  Zdemontował i ukradł ogrodzenie działki

  Na 600 złotych szacowane są straty po tym, jak złodziej dobrał się do ogrodzenia działki rolnej w gminie Szydłów w powiecie staszowskim. Zdemontował i zabrał ponad 60 metrów metalowej siatki.

 2. Na tym polu zboże powinno sięgać po pas. Zostało w zupełności zniszczone - mówią burmistrz Nowego Korczyna Paweł Zagaja (z prawej) oraz Czesław Zawada,
  Wiadomości

  Nawałnica w uprawach zostawiła obraz rozpaczy

  Najgorzej jest w uprawach zbóż jarych. Tam, gdzie woda stała, został step. Straty są również w uprawach zbóż ozimych, warzyw, truskawek, upraw bobowatych. Nadal w większości gmin komisje nie szacują strat, co tylko pogarsza sytuację rolników. Mówią, że dochodzi do skandalicznej sytuacji. Odwiedziliśmy gminy Pacanów i Nowy Korczyn, które są w gronie najbardziej poszkodowanych.

 3. Wypadek w miejscowości Planta. Zderzenie osobówki z traktorem. Dwie osoby w szpitalu
  Strefa Agro

  Zderzenie osobówki z traktorem. Dwie nastolatki w szpitalu

  Dwie nastolatki trafiły do szpitala po wypadku, do jakiego doszło w środę o godzinie 15 w miejscowości Planta w powiecie opatowskim. Jak wskazywały wstępne ustalenia policjantów, 49-letni traktorzysta chcąc skręcić w lewo nie ustąpił pierwszeństwa volkswagenowi golfowi, którym z przeciwka jechał 19-latek. Doszło do zderzenia, po którym pod opiekę lekarzy trafiły dwie pasażerki osobówki: 15- i 17-latka.

 4. Amerykański sen Piotra Wawrzyńczaka w Teksasie. Młody rolnik z Kunic uczy się od farmerów. Skorzysta cały powiat?
  Wiadomości

  Rolnik spod Opatowa w Teksasie. Uczy się od farmerów

  Piotr Wawrzyńczak to 24-latek z Kunic w gminie Wojciechowice w powiecie opatowskim. Właśnie realizuje swoje wielkie marzenie - podróż do Stanów Zjednoczonych. Zgłębia tam tajniki nowoczesnego rolnictwa. Kiedy wróci, jego doświadczenia zamierza wykorzystać... starosta opatowski.

 5. Kierowca hondy, która wjechała w ogrodzenie w Jędrzejowie miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
  Wiadomości

  Udawał, że nie widzi radiowozu, drugi wjechał w ogrodzenie

  Pił alkohol, bo chciał się ochłodzić - takie wyjaśnienie usłyszeli policjanci od traktorzysty skontrolowanego w powiecie jędrzejowskim.