Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Koronawirus. Stawki pomocy dla hodowców i ogrodników, którzy ponieśli straty z powodu epidemii
  Strefa Agro

  Koronawirus. Będzie dopłata dla hodowców i ogrodników

  Nawet 30 tys. zł może dostać gospodarstwo, które poniosło straty z powodu koronawirusa. Nabór wniosków o pomoc zacznie się na przełomie sierpnia i września, zapowiedzieli dziś minister i wiceminister rolnictwa. Na pieniądze będą mogli liczyć rolnicy zajmujący się produkcją rolną kilku sektorów, m.in. bydła, kóz, indyków czy uprawą roślin ozdobnych.

 2. Celem programu jest łagodzenie skutków suszy poprzez budowę przy domu instalacji zatrzymujących deszczówkę.
  Strefa Agro

  6 tys. wniosków w programie „Moja Woda”

  Ministerstwo Klimatu poinformowało, że od 1 lipca 2020 r. złożono ponad 6 tys. wniosków w programie „Moja Woda”. Jego realizacja ma przyczynić się do łagodzenia skutków suszy poprzez budowę przydomowych instalacji zatrzymujących deszczówkę.

 3. Ile można zarobić na mleku? Sprawdź stawki, które oferuje się rolnikom
  Ceny

  Ile można zarobić na mleku? Sprawdź stawki, które oferuje się rolnikom

  Hodowcy bydła mlecznego żywili obawy, że mleko w skupie - w wyniku pandemii - może mocno potanieć, a nawet spaść poniżej złotówki za litr. Sprawdzamy, czy ich obawy były uzasadnione.

 4. Sezon truskawkowy w świętokrzyskiej gminie Bieliny, która truskawkami stoi. Podobnie jest w całej Polsce
  Rośliny

  Truskawki zgniły na polach. Mowa nawet o 80 proc. owoców!

  Zbiory truskawek 2020 są na finiszu, można je podsumować jednym słowem: katastrofa. Miks suszy, przymrozków i wyjątkowo obfitych opadów przyczynił się do gigantycznych strat. Swoje zrobił też koronawirus, a dokładnie - brak rąk do pracy. Plantatorzy liczą straty i wskazują, że na polach zgniło od 70 do 80 procent owoców.

 5. Ceny skupu. 360 złotych za tonę żyta. "Rozpędzam się i już wiozę", komentują rolnicy
  Ceny

  360 złotych za tonę żyta. "Rozpędzam się i już wiozę"

  Rolnicy z całej Polski grzmią na ceny skupu zbóż. Dyskusja na Facebooku gorąca, bo i temat wywołuje duże emocje - "Żyto 360 zł za tonę. Cena w Lubelskim, okolice Zamościa". Pan Robert odpowiada: Rozpędzam się i wiozę. "A nasiona do siewu po 250 zł za jednostkę, czysty biznes", dodaje kolejny gospodarz.