Wiadomości


Najczęściej czytane

 1. W Bodzentynie podczas targu znęcają się nad zwierzętami?
  Strefa Agro

  W Bodzentynie podczas targu znęcają się nad zwierzętami?

  Czy w Bodzentynie, podczas targów zwierząt rzeźnych dochodzi do znęcania się nad zwierzętami? Całą sytuację mają tolerować pracownicy Urzędu Miasta w Bodzentynie. Tak przynajmniej twierdzi fundacja zajmująca się ochroną praw zwierząt. Władze miasta odpierają zarzuty. Lekarze weterynarii skontrolują targowisko.

 2. Sadownicy, przedsiębiorcy i przetwórcy wraz ze starostą sandomierskim Marcinem Piwnikiem oraz posłem Kazimierzem Kotowskim w Sejmie.
  Wiadomości

  Sadownicy i skupujący w Sejmie. Posłowie wstrząśnięci

  W czwartek do Sejmu na posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi pojechała grupa ośmiu osób – sadownicy, właściciele punktów skupu, przetwórcy oraz starosta powiatu sandomierskiego Marcin Piwnik, który to wyjazd zorganizował. Pytali, kiedy dostaną zapłatę za jabłka dostarczone bądź przetworzone w ramach programu stabilizacji cen jabłek. Relacje ich sytuacji wstrząsnęły posłami.

 3. Po kontrolach w ubojniach zawieszono działalność zakładu w Zagajowie. Ubojnia w Pińczowie nadal działa legalnie
  Wiadomości

  Ubojnia w Zagajowie zawieszona. Pińczowski zakład działa

  Po kontrolach przeprowadzonych w ubojniach w województwie świętokrzyskim, zawieszono działalność zakładu w Zagajowie, gmina Michałów. A nie w Pińczowie - jak podały niektóre lokalne media. Błędne informacje spowodowały nie tylko zamieszanie, ale także odwoływanie zamówień z masarni Piotra Różalskiego w Pińczowie, która nadal działa w pełni legalnie.

 4. Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak w Koprzywnicy we wtorek
  Wiadomości

  Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak w Koprzywnicy we wtorek...

  We wtorek, 26 lutego, powiat sandomierski odwiedzi lider ruchu ludowego Agro Unia Michał Kołodziejczak. Na spotkanie do Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Koprzywnicy (Rynek 39) może przyjść każdy rolnik oraz osoby zainteresowane problemami gospodarzy. Początek o godzinie 18.

 5. Mirosław Drab, właściciel firmy DRA-FOR w Głazowie w gminie Obrazów w ramach programu stabilizacji cen jabłek przyjął sześć tysięcy ton owoców. Dziś
  Strefa Agro

  Skup jabłek zawiadamia o oszustwie przez spółkę i ministra

  We wtorek do Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu Mirosław Drab, właściciel punktu skupu w Głazowie w gminie Obrazów, złożył zawiadomienie o dokonaniu oszustwa przez spółkę Eskimos i ministra rolnictwa. Od dwóch miesięcy czeka na pół miliona zapłaty za jabłka.