Wiadomości


Najczęściej czytane

 1. Inwestycje na nawodnienia - nowy obszar w modernizacji gospodarstw rolnych 2019
  Dopłaty

  Inwestycje na nawodnienia - nowy obszar w modernizacji gospodarstw...

  Ministerstwo rolnictwa przygotowuje zmiany w naborze na modernizację gospodarstw rolnych. Jakich nowości spodziewać w 2019 roku?

 2. Ceny trzody są dużo niższe niż przed rokiem
  Zwierzęta

  Sytuacja producentów trzody ciągle zła. Rolnicy liczą straty

  Według danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi średnia cena skupu żywca w 4. tygodniu listopada 2018 r. (19-25.11) wyniosła 4,25 zł za kilogram, tj. o 8,3 proc. mniej niż w analogicznym okresie minionego roku.

 3. Na Targ Świąteczny 2018, 15 grudnia, zaprasza Mariusz Roszkowski, właściciel Olejarni Zagłoby w Mikułowicach. Podczas imprezy zaprezentuje tłoczenie
  Wiadomości

  Targ Świąteczny w olejarni koło Buska. Będą nie tylko smaki regionu

  Boże Narodzenie coraz bliżej - czas pomyśleć także o tym, co znajdzie się na naszym świątecznym stole. Olejarnia Zagłoby w Mikułowicach koło Buska-Zdroju zaprasza już dzisiaj na wielką rewię kulinarną w plenerze, 15 grudnia.

 4. Strefa Agro. Kasa dla kół - jak i kiedy. Europoseł Siekierski o dopłatach z Unii
  Wiadomości

  Strefa Agro. Kasa dla kół - jak i kiedy. Europoseł Siekierski o...

  Trwa rejestracja kół gospodyń w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa- kto w pierwszej kolejności otrzyma pieniądze. Minister zapowiada zmiany w PROWie. Sprawdzamy, jak postępuje program stabilizacji cen jabłek. W rozmowie tygodnia europoseł Czesław Siekierski wyjaśnia, od czego zależy wysokość dopłat dla rolników w przyszłej Wspólnej Polityce Rolnej i jakie są szanse na zniesienie embarga rosyjskiego. Zobacz program Strefa Agro.

 5. Skandal ze skupem interwencyjnym w Świętokrzyskiem. W grudniu zawieźli jabłka z... października
  Wiadomości

  Skandal ze skupem. Teraz "idą" jabłka z października

  Ponad miesięczny poślizg w realizacji założeń programu stabilizacji cen jabłek, potocznie zwanego skupem interwencyjnym w regionie świętokrzyskim. Na przełomie listopada i grudnia zostały skupione jabłka, na które umowy były podpisane w październiku. Poseł Marek Kwitek, który zapewniał, że działanie jest przygotowane i wypali, dziś programem nie jest zainteresowany.