Wiadomości


Najczęściej czytane

 1. Ardanowski o rolniczym okrągłym stole. "Problemów nie rozwiązuje się przy rowie" [wideo]
  Wiadomości

  Ardanowski o rolniczym okrągłym stole. "Problemów nie rozwiązuje...

  W spotkaniu rolników w Lubieniu Kujawskim uczestniczył minister Jan Krzysztof Ardanowski. Mówił nam o rolniczym okrągłym stole.

 2. Podlascy rolnicy w listopadzie otrzymywali za mleko średnio 147,07 zł/hl
  Ceny

  Cena mleka nieco wzrosła pod koniec roku. Gdzie płacą najwięcej?

  Końcówka ubiegłego roku była dobra dla producentów mleka – w listopadzie jego cena w kraju wzrosła o ponad dwa procent, danych GUS za grudzień jeszcze nie ma, ale oczekuje się, że będzie to kolejny miesiąc wzrostu cen mleka. A w pierwszych miesiącach tego roku oczekuje się stabilizacji cenowej.

 3. Tych zwierząt już nie spotkasz - gatunki, które wyginęły w ciągu Twojego życia
  TURYSTYKA

  Tych gatunków zwierząt już nie spotkasz - wyginęły za Twojego życia

  Od 1970 roku wyginęło 60% dzikich zwierząt - te porażające dane przytoczył raport Living Planet, opublikowany przez World Wildlife Fund w 2018 r. Od prawie 50 lat procent wymierających zwierząt rośnie w zastraszającym tempie, podobnie jak liczba gatunków zagrożonych wyginięciem. Największym niebezpieczeństwem dla dzikich zwierząt są zmiany klimatu, nielegalne kłusownictwo, niszczenie naturalnych siedlisk oraz coraz większy stopień zanieczyszczenia planety. Niestety, za większością zagrożeń stoi człowiek. Jakich gatunków zwierząt, które wyginęły w ciągu ostatnich 50 lat, już nie spotkamy - ani na wolności, ani w zoo? Niektóre odeszły od nas dosłownie przed chwilą - w 2018 roku.

 4. Mężczyzna zmarł na polu w gminie Skalbmierz. Przyczyną śmierci najprawdopodobniej było wychłodzenie
  Wiadomości

  Zwłoki mężczyzny na polu. Co się wydarzyło?

  W niedzielę jeden z mieszkańców miejscowości Małoszów gminie Skalbmierz w powiecie kazimierskim znalazł na polu zwłoki swojego 56-letniego sąsiada. Na ciele nie było obrażeń. Lekarz, który przybył na miejsce stwierdził, że przyczyną śmierci mężczyzny najprawdopodobniej było wychodzenie organizmu.

 5. Ważne przejęcie na rynku! Upadła firma Owoc Sandomierski w rękach spółki AB PPH z Mazowsza. Sok popłynie do Chin!
  Wiadomości

  Upadła firma wydzierżawiona. Sok z Sandomierza popłynie do Chin?

  W sobotę została podpisana umowa dzierżawy między prezesem spółki AB PPH z Mazowsza, a syndykiem będącego w upadłości Owocu Sandomierskiego z Bilczy koło Sandomierza. AB PPH dzięki temu zwiększy możliwości produkcyjne, by zrealizować potężny kontrakt dla Chin. Prezesem tej spółki jest były radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Wojciech Borzęcki, który również szefuje firmie Sad Sandomierski z Węgrcy Panieńskich w gminie Obrazów w powiecie sandomierskim.