Wiadomości


Najczęściej czytane

 1. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny niesprawnego auta
  Wiadomości

  Głośne auto płoszyło zwierzęta. Mieszkaniec wsi zareagował

  Przez dwa dni drogami miejscowości w gminie Michałów jeździł bardzo głośny fiat. Jak mówią policjanci, dźwięk wydobywający się z układu wydechowego auta wskazywał, że ewidentnie nie jest ono sprawne technicznie.

 2. Pan Piotr (z prawej) wypełnił ankietę zgłoszeniową do show „Rolnik szuka żony”, pomocą służył Paweł Wętczak, szef redakcji.
  Wiadomości

  „Rolnik szuka żony” w Kielcach przyciągał uwagę panów i mam

  Mnóstwo pytań, mam chcących zgłosić synów i odważne decyzje - tak było w środę na stoisku programu „Rolnik szuka żony” podczas targów Horti - Tech w Kielcach.

 3. Setki hektarów maku niskomorfinowego i konopi włóknistych w Świętokrzyskiem. Gdzie najwięcej?
  Wiadomości

  Setki hektarów maku i konopi w regionie. Gdzie najwięcej?

  513 hektarów upraw maku niskomorfinowego oraz ponad 907 hektarów konopi włóknistych pojawi się w tym roku na polach w Świętokrzyskiem. Zarząd Województwa przyjął projekt uchwały Sejmiku Województwa określającej ogólną powierzchnię przeznaczoną pod uprawę tych roślin.

 4. Świętokrzyskie. Rolnicy stracą dopłaty ONW? Wójt Tarłowa protestuje. Poseł interweniuje
  Wiadomości

  Rolnicy stracą dopłaty ONW? Poseł interweniuje

  Rolnicy w województwie, którzy do tej pory brali dopłaty do upraw na tak zwanych obszarach o niekorzystnych warunkach zagospodarowania, mogą wkrótce stracić tę pomoc. Rozporządzenie wejdzie w życie w piątek, 15 lutego.

 5. Marcin Zawierucha
  Region

  Wojewoda odwołała ważnego urzędnika

  Doktor Marcin Zawierucha, świętokrzyski wojewódzki inspektor jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, odwołany przez wojewodę świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek. Na stanowisku zastąpił go Krzysztof Nowak, były wójt gminy Słupia Jędrzejowska.