Dobre wyniki w skoku o tyczce na mistrzostwach województwa w Kielcach. Natalia Biskupska i Zofia Jastrząb pokonały wysokość 4 metrów

Dorota Kułaga
Natalia Biskupska (z lewej), Nikodem Pochopień i Zofia Jastrząb po udanym konkursie skoku o tyczce w Kielcach. Agnieszka Kozłowska/Bartłomiej Kozłowski
Na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach odbyły się Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Juniorów i Juniorów Młodszych. Bardzo dobre wyniki padły w skoku o tyczce. Dwie podopieczne trenerki Agnieszki Wrony - Natalia Biskupska i Zofia Jastrząb po raz pierwszy w karierze pokonały wysokość 4 metrów.

Bardzo dobre wyniki zawodników w skoku o tyczce

Natalia Biskupska zwyciężyła w skoku o tyczce z nowym rekordem życiowym 4,0 m. Z takim samym wynikiem 4,0 m na drugim miejscu uplasowała się Zosia Jastrząb, także z nową życiówką!

Jak informuje portal www.la.kielce.com.pl obydwie juniorki KKL umocniły się na drugim i trzecim miejscu w historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki. Zbliżyły się też do swojej trenerki Agnieszki Wrony, która w 2011 roku uzyskała wynik 4,25 m.

Zobacz zdjęcia z zawodów

Z dobrej strony pokazali się też tyczkarze KKL. Młodzieżowiec Nikodem Pochopień skoczył 4,80 m, junior młodszy Karol Białogoński zaliczył 4,30 m, poprawiając o 19 centymetrów rekord życiowy ustanowiony przed tygodniem. Na drugim miejscu uplasował się Karol Białogoński z nową życiówką 4,30.

- Czwórka z przodu to już wartościowy wynik i fajne otwarcie na najważniejsze starty w tym sezonie. W niedzielę odbędzie się u nas mityng kwalifikacyjny, będzie można walczyć o minima na mistrzostwa Polski. Rozpocznie się o godzinie 11

- mówił nam Grzegorz Furmanek, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Natalia Biskupska otrzymała Puchar imienia Adama Jóźwika za najbardziej wartościowy rezultat mistrzostw. Trener Adam Jóźwik był rekordzistą i mistrzem okręgu kieleckiego w skoku o tyczce w latach 50., a później cenionym trenerem i działaczem "królowej sportu". Jego syn Krzysztof Jóźwik, od lat trener biegaczy KKL, ufundował także puchar imienia swojej mamy Henryki Jóźwik za najlepszy wynik na dystansie 800 m. Jak informuje portal www.la.kielce.com.pl otrzymała go Adrianna Gierek, która wygrała bieg na 800 m z czasem 2.15,89. Mistrzem Województwa w biegu na 800 m został 15 letni Tomasz Szwajkowski z czasem 2,09.

W skoku w zwyż zwyciężyła Aleksandra Podraza z wynikiem 1,52 m - to nowa życiówka. Podwójnym mistrzem województwa został Dominik Kotulski w rzucie młotem 5 kg z nowym rekordem życiowym 58,73 m i w rzucie dyskiem 1,5 kg - 44,78 m. Małgorzata Miśta została także podwójną mistrzynią województwa - zwyciężyła w skoku w dal - 4,99 oraz w biegu na 100 m z czasem 13,69. Bieg na 100 metrów wygrał junior młodszy Michał Potrzeszcz z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski - 11,55.

Katarzyna Furmanek z KKL startowała natomiast w 70. Memoriale Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W rzucie młotem uzyskała wynik 65,31 metra i nie awansowała do ścisłego finału. Ostatecznie została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu.

- Teraz Kasię czeka start na mityngach w Finlandii i we Francji. Będzie walczyć o minimum na mistrzostwa Europy, które wynosi 71,50 metra - powiedział prezes związku Grzegorz Furmanek.