Korona II Kielce wygrała z GKS Zio-Max Nowiny 1:0 i zapewniła sobie awans do trzeciej ligi! Był szampan i okolicznościowe koszulki!

Jaromir Kruk, Dorota Kułaga
Korona II Kielce fetowała awans do trzeciej ligi.
Korona II Kielce fetowała awans do trzeciej ligi. Dawid Łukasik/Jaromir Kruk
Miłosz Strzeboński zdobył bramkę w 63 minucie i zapewnił zwycięstwo Koronie II Kielce w meczu z GKS Zio-Max Nowiny 1:0. Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Marka Mierzwy, na pięć kolejek przed zakończeniem rozgrywek, zapewnili sobie awans do trzeciej ligi! Po spotkaniu strzeliły korki od szampanów, było też zdjęcie w okolicznościowych koszulkach.

Korona II Kielce – GKS Zio-Max Nowiny 1:0 (0:0)
Bramka: Miłosz Strzeboński 63.
Korona II: Niedbała – Błaszczyk (58 Leszczyński), R. Turek, Kiercz, Przybysławski – K. Turek – Konstantyn (46 E. Szymański), Chojecki (88 Ł. Jazmróz, Strzeboński, A. Zawierucha (58 Kabat) – D. Bąk (88 N. Kuzera).
Nowiny: Gugulski – N. Niebudek, Hińcza, Łazurko, Marek – Tomczyk (82 Nowakowski), Sinkiewicz, R. Szmalec, Papka – D. Kopyciński, F. Kaczmarski.
Żółte kartki: R. Turek, K. Turek.
Sędziowali: Tomasz Żołądek + Jacek Szafarczyk, Karol Kwiecień.
Widzów: około 200.

Zobacz zdjęcia z meczu

W pierwszej wyrównanej połowie obie drużyny grały bardzo uważnie. Groźnie z daleka uderzył aktywny Damian Kopyciński, ale ładną interwencją popisał się Michał Niedbała. Okazję dla Korony II zmarnował Miłosz Strzeboński. Zaraz po zmianie stron jeden z zawodników gospodarzy przyblokował strzał Kopycińskiego. W Koronie II aktywność utrzymywał Strzeboński, w 58 minucie nie popisał się i będąc w dogodnej sytuacji spudłował. Do trzech razy sztuka – w 63 minucie Miłosz Strzeboński zdecydował się na indywidualną akcję, pięknie wymanewrował Marcina Marka i nie dał szans Bartoszowi Gugulskiemu. Lider mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, okazje mieli Adam Chojecki (raz ładna parada bramkarza po jego wolnym), Jakub Przybysławski, Daniel Bąk, Dawid Kabat, Krzysztof Kiercz, Karol Turek. Zwycięstwem kielczanie przypieczętowali awans do trzeciej ligi, i to na 5 kolejek przed końcem rozgrywek.

Podopieczni Marka Mierzwy na pięć kolejek przed zakończeniem rozgrywek mają 15 punktów przewagi nad Alitem Ożarów i AKS 1947 Busko-Zdrój, ale mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Dlatego po wygranej z Nowiny Korona II fetowała już awans do trzeciej ligi.