Sparingowa porażka Korony z Łudogorecem

/KAR/
Daniel Gołębiewski (lewej) miał dwie dogodne sytuacje na zdobycie bramki w meczu z bułgarskim zespołem Łudogorec Razgrad, których nie wykorzystał. Fot. Paweł Jańczyk
We wtorkowym sparingu rozgrywanym na koniec obozu w hiszpańskim San Roque Korona Kielce uległa mistrzowi Bułgarii i aktualnemu wiceliderowi tamtejszej ekstraklasy Łudogorcowi Razgrad 0:3.

Korona Kielce - Łudogorec Razgrad 0:3 (0:1), Christo Złatinski 23, Virgil Misidjan 59, Juninho Quixada 74.

Korona: Kosiorowski - Ałdaś, Stano, Lenartowski, Janiec - Chiżniczenko, Załęcki (46. Trojanowski), Cebula, Janota - Trytko (61. Gołębiewski), Gołębiewski (56. Angielski).

Łudogorec: Stojanow - Choco (46. Caiçara), Mantyla, Terzijew (46 Moți), Minew (46. Vitinha) - Aleksandrow (46. Lumu), Espinho (46. Burgzorg), Złatinski (46. Djakow), Marcelinho (46. Hernández), Abalo (46. Misidjan, 75. Bakałow) - Bezjak (46. Quixada).

Korona przeciwko mistrzowi Bułgarii zaprezentowała się lepiej niż w pojedynku z rumuńską Steauą Bukareszt. Choć wynik tego nie wskazuje, bo mecz z rumuńskim zespołem nasza drużyna przegrała 1:3.

ZAWIODŁA SKUTECZNOŚĆ

Kielecki zespół miał wczoraj kilka podbramkowych sytuacji, z których mógł strzelić gole. W pierwszej połowie, dwukrotnie w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się napastnik Daniel Gołębiewski. Jednak w obu sytuacjach gracz z Kielc okazał się nieskuteczny. W pierwszej połowie do bramki strzeżonej przez Sebastiana Kosiorowskiego trafili nasi rywale, którzy wykorzystali zamieszanie w polu karnym Korony. Piłkę w bramce umieścił pomocnik Christo Złatinski.

W drugiej połowie szansę na zdobycie bramki dla naszego zespołu miał Karol Angielski, który pojawił się na boisku w 56. minucie. Niestety, młody napastnik, podobnie jak Gołębiewski, w polu karnym był nieskuteczny i nie udało mu się pokonać golkipera bułgarskiego zespołu, Władisława Stojanowa.

W drugiej części meczu dwukrotnie z bramki piłkę musiał wyciągać Kosiorowski. W 59 minucie po składnej akcji Łudogorca gola strzelił Virgil Misidjan, natomiast w 74 minucie, po uderzeniu z 20 metrów do bramki trafił Juninho Quixada. - Trener jest zadowolony z tego spotkania, ponieważ zmierzyliśmy się z naprawdę mocnym zespołem. Zagraliśmy w nim lepiej niż ze Steauą - mówił Paweł Jańczyk, rzecznik prasowy kieleckiego klubu.