Z piekła do remisu. Korona Kielce - Widzew Łódź 2:2 (WIDEO, zdjęcia)

/SAW/,./dor/
Bramkę dającą remis zdobył dla Korony Maciej Korzym w 74 minucie.
Bramkę dającą remis zdobył dla Korony Maciej Korzym w 74 minucie. Sławomir Stachura
Piłkarze Korony przegrywali już 0:2 na Kolporter Arenie z Widzewem Łódź, ale ostatecznie zdołali doprowadzić do remisu.
Korona Kielce - Widzew Łódź 2:2

Korona Kielce - Widzew Łódź. Relacja live - zobacz zapis

Korona Kielce - Widzew Łódź 2:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Mateusz Cetnarski 12 z karnego, 0:2 Eduards Visnakovs 30, 1:2 Piotr Malarczyk 61, 2:2 Maciej Korzym 74.

Korona: Małecki - Golański Ż, Malarczyk, Dejmek, Sylwe-strzak - Sobolewski, Jovanović Ż, Petrow, Janota - Chiżniczenko, Korzym.

Widzew: Wolański - Mroziński, Nowak, Wasiluk, Kikut - Rybicki, Kasprzak, Okachi, Kaczmarek - Cetnarski - E. Visna-kovs.

Zmiany: Korona: 36' Cebula Ż za Petrowa, 70' Kiełb za Jovanovicia, 82' Stano za Korzyma. Widzew: 46' Batrović za Rybickiego, 78' Bruno za Kaczmarka, 83' Leimonas za Kasprzaka. Sędziował: Tomasz Musiał z Krakowa. Widzów: 6369.

Piotr Malarczyk: - Złośliwe okrzyki na pewno nam nie pomagają - czytaj więcej

W ten sposób kielczanie utrzymali ośmiopunktową przewagę w tabeli nad łódzką drużyną, ale ten wynik pokazuje jak trudna będzie walka o utrzymanie.

Korona zaczęła fatalnie, popełniała szkolne błędy w defensywie i po dwóch kwadransach przegrywała 0:2. Na szczęście w drugiej połowie było już dużo lepiej, a kielecką drużynę uskrzydlił gol kontaktowy zdobyty po rzucie rożnym przez Piotra Malarczyka. Remis zapewnił gospodarzom kapitan zespołu Maciej Korzym, który po świetnym dośrodkowaniu Kamila Sylwestrzaka głową wpakował piłkę do siatki.

Korona miała jeszcze kolejne okazje na gola, ale też trzeba przyznać, że mieli je goście. Zwłaszcza bardzo groźny w ich szeregach Eduards Visniakovs. To po faulu Wojciecha Małeckiego na Łotyszu pierwszą bramkę dla gości strzelił z rzutu karnego Mateusz Cetnarski, a w 29 minucie sam Visnakovs ośmieszył całą defensywę Korony i podwyższył na 2:0. Potem nie był już tak skuteczny i strzelał obok bramki, bądź jego uderzenia bronił Małecki. Dotychczasowy zmiennik Zbigniewa Małkowskiego musiał w niedzielę wyjść w podstawowym składzie, gdyż Małkowski na sobotnim treningu doznał kontuzji dłoni.

Pacheta: - Musimy wytrzymać jeszcze miesiąc - czytaj więcej

Widzew pokazał w Kielcach, że będzie do końca walczył o zachowanie ligowego bytu i był bliski sprawienia niespodzianki. Do meczu w Kielcach, w 15 wyjazdowych pojedynkach sezonu zasadniczego, zdobył bowiem tylko jeden punkt - zremisował w Krakowie z Cracovią 1:1.