Młodzi lekkoatleci z Rytwian wicemistrzem "Czwartków Lekkoatletycznych"

Dorota KUŁAGA [email protected]
Chłopcy z Rytwian zostali wicemistrzami województwa w trójboju lekkoatletycznym. W górnym rzędzie, od lewej: trener Marcin Janowski, Bartosz Sikora, Norbert Bobrowski, Norbert Dul; w dolnym rzędzie: Jakub Rugała, Paweł Jaguś, Jakub Wójcicki. fot. archiwum prywatne
Bardzo dobrze spisali się nasi młodzi lekkoatleci na mistrzostwach województwa w trójboju lekkoatletycznym, które odbyły się w Rytwianach. Zajęli miejsca w czołówce, zarówno w rywalizacji drużynowej, jak i indywidualnej.

Jacek Więckowski, trener Gryfu Rytwiany:

- Cieszę się, że w Rytwianach udało nam się zorganizować mistrzostwa województwa w trójboju i że dobrze wypadli na nich młodzi lekkoatleci z naszego powiatu. Występ na krajowym finale "Czwartków Lekkoatletycznych" również należy ocenić pozytywnie.

W pierwszym dniu zawodów w Rytwianach rywalizowały dziewczęta. Startowały w trzech konkurencjach - w biegu na 60 metrów, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową.

KASIA I AGATA NAJLEPSZE

Zawodniczki z Rytwian trenowane przez Jacka Więckowskiego do końca walczyły o miejsce na podium, ale ostatecznie zajęły czwartą pozycję z dorobkiem 589 punktów. Na piątej pozycji ze stratą jednego punktu uplasowały się dziewczęta z Czajkowa, a na szóstym z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 ze Staszowa - zgromadziły 580 punktów. Indywidualnie świetnie spisały się mistrzyni i wicemistrzyni powiatu staszowskiego - Katarzyna Śledź, podopieczna Krzysztofa Czerwca z Czajkowa, zajęła pierwsze miejsce, a Agata Jędzura z Rytwian wywalczyła drugą pozycję.

WÓJCICKI - NUMER JEDEN

W drugim dniu zawodów w rywalizacji chłopców na drugiej pozycji uplasowali się gospodarze z Publicznej Szkoły Podstawowej z Rytwian, podopieczni Marcina Janowskiego. Zdobyli 582 punkty. Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej numer 1 z Sandomierza - 555 punktów, a czwarte Publicznej Szkole Podstawowej z Połańca - 550 punktów. W klasyfikacji indywidualnej, podobnie jak u dziewcząt, nie zawiódł mistrz powiatu staszowskiego Jakub Wójcicki, na co dzień trenujący pod okiem Jacka Więckowskiego, pewnie zajmując pierwsze miejsce. Na uwagę zasługuje jego wynik uzyskany w biegu na 60 metrów - 8,79, który jest obecnie czwartym wynikiem w Polsce w kategorii dzieci z rocznika 2000. Impreza była współfinansowana przez Urząd Gminy w Rytwianach - wójta Grzegorza Forkasiewicza. Pomoc okazał też radny gminy Michał Rajca.

BYLI NA FINALE "CZWARTKÓW"

Młodzi zawodnicy z Rytwian trenujący klubie Gryf w weekend poprzedzający mistrzostwa województwa w trójboju startowali w finale krajowym "Czwartków Lekkoatletycznych" w Warszawie. Wystąpiła tam 8-osobowa reprezentacja Rytwian - medaliści finałów wojewódzkich w Kielcach. Najlepiej wypadli: Jakub Wójcicki, który zajął wysokie szóste miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,49 m i Karolina Linowska - była dziewiąta w biegu na 300 metrów ze świetnym wynikiem 46,34. -Dla wszystkich uczestników tej imprezy był to pierwszy tak poważny występ. Nasi zawodnicy zdobyli doświadczenie, które na pewno będzie procentować w przyszłości - powiedział Jacek Więckowski.