Wyjazdowe zwycięstwo siatkarek AZS KSZO

Rafał SOBOŃ
Rafał Soboń
Siatkarki pierwszoligowego AZS WSBiP KSZO Ostrowiec wygrały po zaciętym spotkaniu z Jedynką Aleksandrów Łódzki 3:2.

Jedynka Aleksandrów Łódzki - AZS WSBiP KSZO Ostrowiec 2:3 (27:25, 21:25, 20:25, 25:23, 13:15)
AZS WSBiP KSZO: Bernatowicz, Brojek, Mazur, Słonecka, Kosiorowska, Król, Soja (libero) oraz Świerszcz, Chmiel, Winogradowa

Każda z pięciu partii była niezwykle zacięta i emocjonująca. Już pierwszy set pokazał, że ostrowczanki pojechały do Aleksandrowa Łódzkiego po punkty. Dobrze weszły w mecz i szybko wyszły na prowadzenie 5:1, rywalki jednak odrobiły straty i po zaciętej walce podopieczne trenera Dariusza Daszkiewicza uległy 25:27. Dwie kolejne partie padły już ich łupem. W obu setach od początku zarysowała się lekka przewaga drużyny gości, którą udało się dowieźć do końca wygrywając drugiego seta do 21, a trzeciego do 20.

Gospodynie walczyły do końca i zdołały wygrać czwartego seta doprowadzając tym samym do tie-breaka. Przed tygodniem ostrowczanki prowadziły z Legionovią w piątej partii, a mimo to nie zdołały wygrać. Okazało się, że tym razem solidnie odrobiły pracę domową i wyciągnęły wnioski, bowiem w Aleksandrowie Łódzkim nie pozwoliły na wyrwanie sobie zwycięstwa, choć walka na parkiecie trwała do końca i momentami to ostrowczanki goniły wynik.

- Bardzo nas cieszy to zwycięstwo, bowiem bardzo go potrzebowaliśmy. Na pochwałę zasłużył cały zespół. Dziewczyny udowodniły, że tworzą drużynę. Jestem przekonany, że stanowiąc kolektyw przed nami stoją kolejne wygrane - podsumował trener Dariusz Daszkiewicz.

W pozostałych meczach 15 kolejki:

MMKS Gaudia Budmel Trzebnica - Jadar AZS Politechnika Radom 2:3 (24:26, 26:24, 21:25, 25:17, 9:15)

MUKS Sparta Warszawa - Chemik Police 0:3 (17:25, 17:25, 21:25)

Siódemka Legionovia Legionowo - PLKS Pszczyna 3:0 (25:22, 25:14, 25:22)

KS Piecobiogaz Murowana Goślina - Silesia Volley I Chorzów/Mysłowice 3:1 (25:23, 24:26, 25:21, 25:20)

SMS PZPS I Sosnowiec - Armatura Eliteski AZS UE Kraków - przełożony na 25 stycznia