Złote, srebrne i brązowe medale kieleckich młodych tancerzy na Mistrzostwach Polski w Karczewie

Elżbieta ZEMSTA [email protected]
Ośmioletnia Nela Głowacka z klubu Step by step wywalczyła złoty medal na Mistrzostwach Świata.
Duży sukces odnieśli młodzi tancerze z kieleckich szkół na Mistrzostwach Polski w Karczewie. Mamy dwa złote medale, srebrny i brąz!

Pierwsze pięć miejsc zajętych na Mistrzostwach Polski gwarantuje udział w czerwcowych Mistrzostwach Świata. Kielce będzie więc reprezentowała mocna ekipa.

W miniony weekend w Karczewie pod Warszawą odbyły się Mistrzostwa Polski w disco-dance i we freestylu. Kielce reprezentowały trzy szkoły: Step by Step, Jump oraz szkoła tańca Bit. Rywalizacja była bardzo ostra, a uczestników, nie przebrana ilość, bo zajęcie pierwszych pięciu miejsc w danej kategorii wiekowej daje przepustkę do udziału w Mistrzostwach Świata, które w czerwcu odbędą się w Ostrawie oraz do Mistrzostw Europy, które już w październiku w Danii.

Z dwoma złotymi medalami z Mistrzostw Polski wróciła kielecka szkoły Step by Step. Pierwsze miejsce w nowej kategorii wiekowej, która po raz pierwszy pojawiła się na Mistrzostwach wywalczyła Nela Głowacka. Dziewczyna startowała w kategorii wiekowej do ośmiu lat w tańcu disco-dance.

Drugi złoty medal wywalczyła Natalia Liwocha ze Step by Stepu w kategorii od 9 do 11 lat w tańcu disco-dance.

- Jesteśmy bardzo dumni z naszych podopiecznych i już czekamy na Mistrzostwa Świata - z uśmiechem mówi Małgorzata Nita, ze szkoły Step by Step.
Na Mistrzostwa Świata pojedzie także Małogsia Kowlaska ze szkoły Bit w Kielcach, która wywalczyła czwarte miejsce w kategorii wiekowej od 12 do 15 lat w tańcu disco dance.

Równie dobrze poszło młodym tancerzom z klubu tańca "Jump". Trzecie miejsce i brązowy medal w stylu disco dance w kategorii wiekowej od 12 do 15 lat w solistach wśród chłopców zajął Wiktor Bębacz, tuż za nim na czwartej lokacie uplasował się Grzegorz Bandura a piąte miejsce zajął Michał Wurszt.

Srebrny medal w kategorii duety (w kategorii od 12 do 15 lat) wywalczyli wspólnie Michał Wurszt i Natalia Nawara. Poza podium, ale z kwalifikacją na mistrzostwa uplasował się duet Sylwia Smerdzyńska i Natalia Muszyńska (w kategorii wiekowej 16 lat i starsi). Miniformacja klubu "Jump" w kategorii disco dance od 12 do 15 lat wywalczyła razem czwarte miejsce.

Gratulujemy młodym tancerzom i już trzymamy kciuki za sukces na Mistrzostwach Świata i Europy.