Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

151 uczniów z gminy Gorzyce uczyło się pływać dzięki dotacji

ram
W projekcie uczestniczyło 151 uczniów klas III szkół podstawowych z terenu gminy Gorzyce
W projekcie uczestniczyło 151 uczniów klas III szkół podstawowych z terenu gminy Gorzyce UG Gorzyce
Uczniowie klas III ze szkół podstawowych z terenu gminy Gorzyce zakończyli realizację projektu „Umiem Pływać-jestem bezpieczny 2018”, trwającego od lutego.

Na realizację tego projektu Gmina Gorzyce pozyskała środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów w 2018 roku - zajęć sportowych dla uczniów ukierunkowanych na upowszechnianie nauki pływania. Wartość zadania wyniosła 59 tysięcy 866 złotych, w tym dofinansowanie unijne wysokości 25 tysięcy złotych.

W projekcie uczestniczyło 151 uczniów klas III szkół podstawowych z terenu gminy Gorzyce. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy mieli równe szansę w dostępie do prowadzonych zajęć. Przeprowadzono łącznie 220 godzin zajęć (po 20 godzin zajęć dla każdej z 11 utworzonych grup liczących od 9 do 15 uczniów).

Zajęcia prowadzone były na Pływalni Krytej „Błękitna Fala” w Sandomierzu przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Nauczyciele oraz w niektórych szkołach rodzice (wolontariusze) sprawowali opiekę nad uczestnikami podczas dojazdu na basen, jak również służyli im pomocą w trakcie pobytu, a także w drodze powrotnej z basenu

We wszystkich szkołach role opiekunów pełnili nauczyciele jak i zamiennie rodzice. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu dla każdej z 11 grup przez okres 5 miesięcy i były podzielone na trzy etapy: ćwiczenia oswajające z wodą oraz nauka podstawowych ruchów pływackich, nauka pływania poszczególnymi stylami sportowymi, doskonalenie pływania stylami sportowymi.

W zajęciach uczestniczyli przede wszystkim uczniowie, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z wodą ćwicząc intensywnie, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty, co potwierdziły sprawdziany umiejętności. Systematyczne zajęcia w wodzie przyczyniły się do skorygowania wad postawy u uczniów, a także utrwaliły w dzieciach nawyk systematycznego uczestnictwa w zajęciach sportowych. Dzięki pogadankom rozpoczynającym zajęcia uczniowie znają już zasady i wiedzą jak bezpiecznie zachowywać się w akwenach wodnych.

Od przyszłego roku planowane są kolejne etapy projektu dla nowych grup dzieci z klas III szkół podstawowych, a ilość godzin uzależniona będzie od dostępnych środków finansowych w tym od wysokości ewentualnego dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na tego typu przedsięwzięcia.

Cel głównym projektu to wzrost poziomu ogólnej sprawności fizycznej uczniów, w szczególności zaś: opanowanie podstawowych umiejętności pływackich oraz bezpiecznego zachowania się w wodzie, zwiększenie ilości dzieci i młodzieży uczestniczącej w zajęciach rekreacyjno-sportowych, wzrost poziomu umiejętności pływackich.

Przeprowadzono łącznie 220 godzin zajęć (po 20 godzin zajęć dla każdej z jedenastu utworzonych grup.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




TOP10 najbardziej niebezpiecznych krajów na wakacje 2018





Wakacje 2018. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź na co warto się zaszczepić!






TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak wyglądają?





Nietypowe zwyczaje ślubne na świecie - TOP 10





Czy wiesz co zamówić w smażalni? Sprawdź, których ryb powinno się unikać!






Tego musisz spróbować. TOP 12 sportów wodnych



ZOBACZ TAKŻE: FLESZ - większe kary dla posłów, ile zarabiają parlamentarzyści

Źródło:vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie