2 liga. Stal Stalowa Wola zagra na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Wygrana da jej awans na miejsce barażowe

Damian Wiśniewski
Stal Stalowa Wola w pierwszym tegorocznym meczu ligowym pokonała 1:0 ŁKS II Łódź Marcin Radzimowski
W niedzielę trzeciego marca Stal Stalowa Wola zagra od godziny 15:30 w Chojnicach z Chojniczanką. Wygrana da jej awans do strefy barażowej.

2 liga. Stal Stalowa Wola zagra z Chojniczanką Chojnice

Dla obu zespołów będzie to drugi tegoroczny mecz w drugiej lidze. Chojniczanka Chojnice na start przegrała 0:3 z Kotwicą Kołobrzeg, a Stal Stalowa Wola pokonała 1:0 ŁKS II Łódź. Dzięki temu zajmuje w tabeli siódme miejsce i ma dokładnie tyle samo punktów, co ekipa z Chojnic, będąca na miejscu szóstym. To ostatnia lokata, która daje prawo do gry w barażach o awans do pierwszej ligi.

W meczu z ŁKS II Łódź jedynego gola dla Stali strzelił Lucjan Klisiewicz. Napastnik zrobił to w minucie 14, a już około kwadrans później zszedł z boiska za czerwoną kartkę. Mimo tego, że przez większość meczu zielono-czarni grali w osłabieniu, to zachowali czyste konto i trzy punkty. W 67. minucie stan osobowy się wyrównał, kiedy za dwie żółte czerwoną kartkę dostał Maciej Śliwa z ŁKS.

Więcej na temat meczu przeczytasz tutaj:

- My umiemy i lubimy bronić nisko, goście nie stworzyli sobie stuprocentowych sytuacji. Może w końcówce, kiedy stan osobowy się wyrównał, powinniśmy dłużej utrzymywać się z piłką na połowie przeciwnika - powiedział po meczu trener Stali Stalowa Wola, Ireneusz Pietrzykowski.

W rundzie jesiennej w meczu pomiędzy Stalą Stalowa Wola, a Chojniczanką Chojnice padło aż siedem bramek. 5:2 wygrali jednak zielono czarni (bramki: Adam Imiela 21, Jakub Kowalski 43 z rzutu karnego, 90 z rzutu karnego, Piotr Rogala 47, Lucjan Klisiewicz 83 - Tomasz Mikołajczak 74, 88 z rzutu karnego).