3 liga koszykówki. ZKS Stal Stalowa Wola - MKS Skawa Wadowice 72:68. Wygrana w ostatnim tegorocznym meczu

Damian Wiśniewski
Facebook.com / Stal Stalowa Wola
Koszykarze Stali Stalowa Wola wygrali ostatni tegoroczny mecz trzeciej ligi małopolskiej w koszykówce. Podopieczni trenera Bogdana Pamuły pokonali we własnej hali MKS Skawę Wadowice.

ZKS Stal Stalowa Wola - MKS Skawa Wadowice 72:68
Kwarty:
16:11, 16:26, 20:19, 20:12
Stal: Jadaś 12, Wyka 7 (1x3), Magdziak 11 (1x3), Pietras 13 (3x3), Buczek 8 (1x3), Tabor 11, Łabuda 8 (2x3), Bednarz 2
Skawa: Koch 11, Kunowski 6, Pabich 2, Rejowski 22, Sierp 12, Skrok 14.

Stal Stalowa Wola podchodziła do tego spotkania z pozycji lidera tabeli rozgrywek małopolskiej trzeciej ligi. Podopieczni trenera Pamuły biorą w niej udział jako goście i nie będą brani pod uwagę pod kątem możliwego awansu do barażów, ale ich postawa w pierwszej części sezonu robi dobre wrażenie. Walczyć o awans do drugiej ligi Stal może w trzeciej lidze podkarpacko-lubelskiej, w której jest wiceliderem tabeli.

W meczu ze Skawą po pierwszej połowie "Stalówka" przegrywała różnicą pięciu punktów, a w trzeciej kwarcie zmniejszyła tę stratę tylko o jedno oczko. O jej triumfie zadecydowała świetna czwarta kwarta, a najlepiej rzucającym w tym meczu jej zawodnikiem był Maciej Pietras, który rzucił 13 punktów.

Do ligowej rywalizacji Stal powróci w styczniu, a rok 2021 kończy na pozycji lidera tabeli.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani