3 liga koszykówki. ZKS Stal Stalowa Wola przegrała derby ze Stolaro.pl Resovią Rzeszów

Damian Wiśniewski
Stal Stalowa Wola przegrała w niedzielę we własnej hali ze Stolaro.pl Resovią Rzeszów w meczu trzeciej ligi koszykówki mężczyzn. Goście zwyciężyli różnicą 15 punktów.

ZKS Stal Stalowa Wola - Stolaro.pl Resovia Rzeszów 47:62
Kwarty: 14:16, 10:16, 9:15, 14:15
Stal: Jadaś 9, Buczek, Magdziak 15, Pietras, Tabor 8, Łabuda 9, Bednarz 6, Rokosz, Wojtanowicz.

Stalowowolanie podeszli do tego spotkania z pozycji lidera tabeli trzeciej ligi małopolskiej (w której gościnnie występuje razem ze Stolaro.pl Resovią), a także wicelidera trzeciej ligi podkarpackiej, w której prowadzą rzeszowianie.

Do momentu rozegrania niedzielnego meczu całym sezonie 2021/2022 podopieczni trenera Bogdana Pamuły przegrali tylko jedno spotkanie i było to starcie ze Stolaro.pl Resovią - wówczas rzeszowianie zwycięży 76:67.

W rewanżowym pojedynku przewaga zespołu ze stolicy województwa podkarpackiego była większa, mecz rozstrzygnęli oni w kwartach drugiej i trzeciej, które wygrywali różnicą sześciu punktów. W pierwszej kwarcie stalowowolanie przegrali dwoma oczkami, a w czwartej tylko jednym.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Stali był w tym meczu Szymon Magdziak, który rzucił 15 punktów.

Kolejny mecz w trzeciej lidze małopolskiej "Stalówka" zagra 27 lutego na wyjeździe z MUKS 1811 Unią Tarnów. W trzeciej lidze podkarpackiej zagra trzeciego kwietnia, u siebie, z AZS Politechniką Rzeszowską.