3 liga. ZAPIS RELACJI LIVE. Siarka Tarnobrzeg zremisowała ze Stalą Kraśnik

Damian Wiśniewski
Siarka Tarnobrzeg w dwóch ostatnich meczach strzeliła 14 goli. Ile będzie miała trafień Stalą Kraśnik? Fot. Olga Sokolenko Fotograf / KS Wiązownica
W ostatnią niedzielę podopieczni trenera Grzegorza Opalińskiego z Siarki Tarnobrzeg zanotowali swoje pierwsze zwycięstwo ligowe w sezonie 2020/2021. Na wyjeździe pokonali oni 7:1 KS Wiązownica, a już w środę 26 sierpnia będą mieli okazję do tego, by potwierdzić dobrą formę. Na własnym stadionie w ramach rozgrywek grupy czwartej trzeciej ligi podejmą Stal Kraśnik. Początek zmagań o godzinie 17. Około 30 minut wcześniej zaczniemy tutaj relację live z tego spotkania.

RELACJA LIVE

ODŚWIEŻ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

Siarka Tarnobrzeg - Stal Kraśnik 1:1 (0:0)
Bramki: Dawid Bałdyga 90+5 - Dariusz Cygan 72.
Żółte kartki: Dawid Bałdyga 84. - Jakub Gajewski 61
Siarka: Kowal - Kowalik (74. Bury), Józefiak, Duda, Sulkowski - Paweł Wolski (69. Mróz), Tabor, Rogala (82. Bałdyga) - Kargulewicz, Arkadiusz Gajewski, D'Apollonio (46. Wdowiak).
Stal: Borusiński - Dyszy, Dworzyński, Jakub Gajewski, Misiak (85. Kamil Wolski) - Michalak, Cebula (80. Bartoś), Skrzyński (62. Nastalek), Cygan - Zawierucha, Popiołek.

90+5'
Koniec meczu! Siarka zremisowała ze Stalą Kraśnik!

90+5'
GOOOOL! Bałdyga doprowadził do remisu!

90+4'
To mógł być gol wyrównujący! Kargulewicz o mało nie zaskoczył bramkarza dośrodkowując!

90+2'
Groźna kontra w wykonaniu gości, ale Zawierucha nie trafił z okolic dziesiątego metra.

90+1'
Bury dośrodkował w pole karne Stali, ale tam dobrze interweniował Borusiński

90'
Groźny strzał Nastałka z dystansu, piłka nieznacznie minęła bramkę Siarki!

88'
Duda dośrodkował w pole karne z prawej strony, ale dobrze w swoim polu karnym interweniowali goście.

87'
Wdowiak dobrze dośrodkował z lewej strony boiska, ale Gajewski oddał wyraźnie niecelny strzał głową.

85'
Kamil Wolski wchodzi na boisko za Misiaka.

84'
Bałdyga ukarany żółtą kartką za faul na Misiaku w środkowej strefie boiska.

84'
Kargulewicz wpakował piłkę do bramki, ale wcześniej był na spalonym

83'
Dawid Bałdyga wchodzi na boisko za Pawła Rogalę

82'
Kargulewicz zaatakował prawą stroną boiska, ale został zablokowany

80'
Bartoś wchodzi za Cebulę w zespole Stali

77'
Kargulewicz dośrodkował z prawej strony w pole karne, ale obrońcy Stali wybili piłkę

75'
Nieudany strzał Mroza sprzed pola karnego.

74'
Michał Bury zmienia Oliwera Kowalika.

73'
Nastałek dośrodkował w pole karne, Zawierucha przedłużył piłkę, a do bramki skierował ją Cygan. Siarka w drugiej połowie przeważała, ale teraz musi gonić wynik.

72'
GOOOOOOL! Dariusz Cygan i jest 1:0 dla gości!

71'
Popiołek upadł w polu karnym Siarki, ale sędzia pokazał, że nie ma mowy o rzucie karnym.

69'
Mróz wchodzi za Wolskiego.

68'
Prawdopodobnie za chwilkę na boisko wejdzie Paweł Mróz.

66'
Wdowiak starał się odnaleźć podaniem w polu karnym Wolskiego, ale został zablokowany

64'
Oliwer Kowalik był faulowany na połowie Stali.

62'
Zmiana u gości. Nastalek wchodzi za Skrzyńskiego.

59'
Niedokładne zagranie Sulkowskiego w pole karne, grę wznowi Borusiński.

56'
Sulkowski zagrał piłkę z rzutu wolnego, ale ta wyszła na aut bramkowy

53'
Mocny strzał Rogali sprzed pola karnego, ale w sam środek bramki, gdzie dobrze interweniował Borusiński.

52'
Kargulewicz oddał niecelny strzał po dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

50'
Groźnie pod bramką Stali! Gajewski w polu karnym zgrał futbolówkę do Kargulewicza, a ten nieznacznie przestrzelił.

48'
Kargulewicz oddał strzał po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, ale był wcześniej na spalonym.

46'
Jedna zmiana w Siarce, Wdowiak wchodzi na boisko za D'Apollonio.

46'
Zaczynamy drugą połowę.

45+1'
Koniec pierwszej połowy

44'
Dośrodkowanie Sulkowskiego w pole karne Stali, ale tam D'Apollonio faulował jednego z rywali

42'
Sulkowski dośrodkował z rzutu rożnego, ale goście poradzili sobie z tym zagrożeniem we własnej szesnastce.

41'
Kargulewicz zaatakował lewą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

39'
Długie zagranie z głębi pola pod szesnastkę Siarki, ale tam dobrze interweniował Sulkowski.

37'
Wolski oddał strzał sprzed pola karnego, ale był on za lekki by zaskoczyć bramkarza.

35'
Było blisko gola dla Siarki! Duda dośrodkował z lewej strony boiska, a niepilnowany Arkadiusz Gajewski minimalnie przestrzelił głową!

34'
Kowalik był faulowany przez Zawieruchę w środkowej strefie boiska.

32'
Wracamy do gry, przy piłce Siarka

31'
Arbiter zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

29'
Zawierucha otrzymał piłkę w polu karnym Siarki po dośrodkowaniu Michalaka, ale obrońcy Siarki w ostatniej chwili go zablokowali.

27'
Kolejny strzał D'Apollonio, tym razem niedokładny.

25'
Paweł Rogala faulował pod polem karnym gości.

24'
Zawierucha oddał strzał sprzed pola karnego, a Kowal dobrze interweniował.

23'
Kargulewicz dośrodkował z prawej strony boiska, a bramkarz Stali złapał piłkę dość spokojnie.

22'
Teraz było dużo groźniej! D'Apollonio przymierzył sprzed pola karnego, a piłka nieznacznie minęła bramkę Stali!

21'
Siarka wyprowadziła szybką kontrę, jednak po podaniu Wolskiego zupełnie nieudany strzał oddał D'Apollonio

19'
Po błędzie D'Apollonio Skrzyński wpadł z piłką w pole karne, a tam ostatniej chwili zablokował go Duda. Obrońca Siarki stara się pobudzić kolegów do lepszej gry.

17'
Kolejna wrzutka w szesnastkę Siarki, tym razem Maciej Kowal spokojnie złapał piłkę.

15'
Było blisko gola dla Stali! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale rywala świetnie interweniował Józefiak.

13'
Stal jak na razie wyraźnie przeważa w Tarnobrzegu. Siarka ma problemy z przedostaniem się z piłką choćby na połowę gości.

11
Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Siarki, Kowal łapie futbolówkę.

9'
Bartosz Dyszy oddał strzał głową po rzucie z autu, ale piłka minęła bramkę Kowala.

8'
Dwurzyński starał się oddać strzał na bramkę Siarki, ale został zablokowany.

6'
Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Siarki, ale tam dobrze interweniował Kowal.

4'
Arkadiusz Gajewski był faulowany na połowie Stali. Chwilę później tarnobrzeżanie dośrodkowali piłkę w pole karne rywali, ale Borusiński spokojnie złapał futbolówkę.

3'
Paweł Rogala faulował rywala pod polem karnym Stali

2'
Pierwsze dwa strzały na bramkę Siarki. Za pierwszym razem jej bramkarz spokojnie złapał piłkę, a za drugim minęła ona bramkę.

1'
Zaczynamy! Na początek przy piłce goście

16:45
W poprzedniej kolejce Siarka Tarnobrzeg pokonała aż 7:1 KS Wiązownica na wyjeździe. Wcześniej strzeliła siedem goli Stali Gorzyce w Regionalnym Fortuna Pucharze Polski. Ile bramek zdobędą podopieczni Grzegorza Opalińskiego dzisiaj?

16:30
Zapraszamy na relację LIVE ze spotkania szóstej kolejki grupy czwartej trzeciej ligi, w którym Siarka Tarnobrzeg podejmie Stal Kraśnik.

***

Wyniki pierwszych trzech meczów ligowych nie były dla Siarki Tarnobrzeg korzystne. Klub z Podkarpacia zaczął sezon 2020/2021 od dwóch porażek po 0:1 (z Wisłoką Dębica i Wisłą Sandomierz) oraz bezbramkowego remisu z beniaminkiem, Lewartem Lubartów. Brak zwycięstw i choćby jednego strzelonego gola odbił sobie jednak najpierw w Regionalnym Fortuna Pucharze Polski, a następnie już w meczu ligowym.

Najpierw Siarka Tarnobrzeg nie dała najmniejszych szans Stali Gorzyce, rywalowi grającemu na co dzień w stalowowolskiej klasie okręgowej. Wygrała z nim 7:0 po golach Patryka Wdowiaka, Arkadiusza Gajewskiego, Kacpra Józefiaka, Pawła Mroza z rzutu karnego, Huberta Podolaka i Pawła Wolskiego (dwóch).

Następnie przyszło pierwsze zwycięstwo ligowe. W wyjazdowym pojedynku z KS Wiązownica "Siarkowcy" znów strzelili siedem goli, a tym razem jednego stracili. Zwycięstwo 7:1 zapewniły bramki, które zdobywali Kacper Józefiak, Paweł Wolski i Paweł Rogala (po dwa) oraz Arkadiusz Gajewski.

W tabeli ligowej podopieczni trenera Grzegorza Opalińskiego zajmują aktualnie miejsce 13 i do miejsca pierwszego, jedynego dającego awans do drugiej ligi, tracą jedenaście oczek. Obecny sezon jest jednak bardzo długi, kluby zagrają po 40 meczów, a w tej chwili lider, Wisła Puławy, ma o jedno spotkanie od Siarki rozegrane więcej.

Najbliższy rywal tarnobrzeskiego zespołu, Stal Kraśnik, zajmuje aktualnie ósme miejsce w tabeli. W pięciu meczach wygrywał dwa razy (1:0 z Hetmanem Zamość i 2:1 z Wisłoką Dębica) i trzykrotnie przegrywał (po 1:2 z Koroną II Kielce i Chełmianką Chełm oraz 0:3 z Lewartem Lubartów).

W poprzednim sezonie Siarka zmierzyła się ze Stalą Kraśnik tylko raz, w rundzie jesiennej. Ich starcie odbyło się w Kraśniku i zakończyło się bezbramkowym remisem. Do rewanżu nie doszło, ponieważ wobec pandemii koronawirusa rozgrywki zakończono. W tabeli ligowej w momencie anulowania gry wyżej była Siarka. Z 30 punktami na koncie zajęła piątą lokatę, Stal z dwoma mniej była siódma.

Teraz obie drużyny zagrają ze sobą w Tarnobrzeg. Początek środowego dzisiejszego spotkania o godzinie 17.