3 liga. Siarka Tarnobrzeg wygrała ważny mecz z Wisłą Puławy. To jej pierwszy triumf w tym sezonie na własnym boisku (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W meczu ósmej kolejki grupy czwartej trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg pokonała lidera tabeli, Wisłę Puławy, 2:1 (1:1).

SIARKA TARNOBRZEG - WISŁA PUŁAWY 2:1 (ZDJĘCIA)

Siarka Tarnobrzeg - Wisła Puławy 2:1 (1:1)
Bramki:
Bartosz Sulkowski 25 z rzutu karnego, Kamil Kargulewicz 75 - Łukasz Kacprzycki 14 z rzutu karnego.

Żółte kartki: Bałdyga 44, Tabor 50, Rogala 60, Kowal 90+2 - Kuban 68

Siarka: Kowal - Bury, Bierzało, Duda, Sulkowski - Wolski (64. Mróz), Tabor, Rogala - Kargulewicz (85. Skrzypek), Bałdyga (46. Gajewski), Wdowiak (70. Gessner).

Wisła: Kołotyło- Pigiel (79. Brągiel), Pielach, Kiczuk, Cheba (63. Bartosiak), Kuban, Skałecki, Drozdowicz (63. W. Puton), K.Puton, Kacprzycki (88. Zając), Paluchowski

Widzów: 600

Siarka Tarnobrzeg potrzebowała takiego zwycięstwa, jak to nad liderem tabeli. Po niezbyt dobrym początku sezonu podopieczni trenera Grzegorza Opalińskiego mieli na swoim koncie tylko sześć punktów zdobytych w sześciu meczach. Ostatnio zanotowali dwa remisy z rzędu.

Kibicowałeś na meczu Siarki Tarnobrzeg z Wisłą Puławy. Znajd...

Mecz z puławianami nie zaczął się jednak dla nich najlepiej. Już w 14. minucie gry gościom prowadzenie dał najskuteczniejszy zawodnik całej ligi, Łukasz Kacprzycki. Wcześniej arbiter tego meczu dopatrzył się faulu na Emilu Drozdowiczu.

Siarki jednak cała ta sytuacja nie podłamała. Już w pierwszej połowie zespół z Tarnobrzega wyglądał bardzo dobrze i potrafił stwarzać sobie sytuacje pod bramką rywala. Bramkę jednak zdobył także po strzale z rzutu karnego - jeden z puławian zagrał ręką we własnym polu karnym, a skrzętnie skorzystał z tego Bartosz Sulkowski.

Na boisku nie brakowało ostrych starć, a goście w pewnym momencie domagali się podyktowania kolejnego rzutu karnego. Do tego jednak nie doszło.

W drugiej części gra także była wyrównana. Groźne dośrodkowania w pole karne gości posyłał Bartosz Sulkowski, ale koledzy nie potrafili zamienić ich na gole.

W 75. minucie doskonałej okazji dla gospodarzy nie wykorzystał Mróz, ale już minutę później tarnobrzeżanie cieszyli się z pierwszego w tym meczu prowadzenia. Gola strzelił Kamil Kargulewicz - pokonał on bramkarza ładnym strzałem w długi róg bramki.

Wynik do końca spotkania już nie uległ zmianie. Siarka wygrała 2:1 i było to jej drugie zwycięstwo w tym sezonie.