3 liga. Stal Stalowa Wola pokonała Cracovię II na wyjeździe

Damian Wiśniewski
Michał Fidziukiewicz (z lewej) strzelił dwa gole
Michał Fidziukiewicz (z lewej) strzelił dwa gole KS Wiązownica
W meczu 20. kolejki grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. Stal Stalowa Wola pokonała na wyjeździe rezerwy ekstraklasowej Cracovii 3:0.

Craovia II - Stal Stalowa Wola 0:3 (0:2)
Bramki:
Michał Fidziukiewicz 10, 29, Bartosz Wiktoruk 80
Żółte kartki: Ożóg – Khorolskyi.
Cracovia II: Majchrowicz - Rząsa, Supryn (61. Malisz), Pieńczak, Ożóg (82. Grzebieluch), Bracik, Stachera, Vinicius (82. Matheus), Lusiusz, Nowicki (46/ Wdowiak), Biernat (61. Bała).
Stal Stalowa Wola: Korziewicz - Zięba (83. Lebioda), Witasik, Khorolskyi, Sobotka - Jopek (90. Waszkiewicz), Mroziński, Wiktoruk, Szifer (67. Stępniowski) - Mistrzyk (83. Zmorzyński), Fidziukiewicz.

Po wygranej 2:1 nad Orlętami Radzyń Podlaski w poprzedniej serii spotkań, teraz Stal Stalowa Wola wygrała swój drugi mecz ligowy z rzędu i zarazem drugi, odkąd stery w tym klubie objął Jaromir Wieprzęć,

W starciu z Cracovią na stadionie Prądniczanki Kraków goście z Podkarpacia od początku narzucili swój styl gry. To oni dłużej utrzymywali się przy piłce, stwarzali sobie groźniejsze sytuacje i stosunkowo szybko objęli prowadzenie. Do bramki "Pasów" trafił najskuteczniejszy zawodnik Stali w tym sezonie, Michał Fidziukiewicz, który oddał ładny strzał z około 16 metrów od bramki rywali.

Po około dwóch kwadransach gry z przewagi gości powstał gol numer dwa. Znów do bramki trafił Fidziukiewicz, tym razem zrobił to głową po dośrodkowaniu Bartosza Wiktoruka z rzutu wolnego.

Do przerwy wynik meczu nie uległ już zmianie. W drugiej części meczu obraz gry był natomiast podobny. Przeważała Stal, a krakowianie mieli problemy ze stworzeniem sobie groźnej szansy strzeleckiej pod bramką zielono-czarnych.

Ci tym razem dłużej musieli poczekać na strzelenie gola. W 79. minucie gry swoje pierwsze trafienie w Stali zanotował Bartosz Wiktoruk, który wykorzystał podanie od Wiktora Stępniowskiego.

Rezultat już nie uległ zmianie i trzy punkty pojechał do Stalowej Woli.