3 liga. Stal Stalowa Wola wygrała sparing z Polonią Bytom (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
W sobotę piątego lutego Stal Stalowa Wola wygrała sparingowe starcie z Polonią Bytom.

Stal Stalowa Wola - Polonia Bytom 3:1 (1:0)
Bramki:
Volodymyr Khorolskyi 35, Vítor Hugo Encarnação Freitas Barata 65, Mateusz Hudzik 68 - Orest Tkaczuk 52.
Stal: Smyłek - Zięba, Skrzyniak ,Khorolskyi, Olszewski, Wojtysiak, Jopek, Stępniowski, Davidik, Radulj, Biskup oraz Wietecha, Wojtak, Duda, Klisiewicz, Stelmach, Klepacki, Pietrzyk, Grabarz, Hudzik, testowany.
Polonia: Brzozowski - Górka (60. Anklewicz), Trojanowski (30. Bedronka), Radkiewicz (40. Trojanowski), Hałgas (81. Sojka) – Konieczny (46. Wuwer), Pączko (46. Andrzejczak), Piontek (46. Tkaczuk), Płonka (46. Stefański), Siwek (46. Iwanek) – Wolny (70. Ochwat).

Stal Stalowa Wola podeszła do tego spotkania po czterech sparingach bez wygranej. Na mecz z trzecioligową Polonią, mającą aspiracje do awansu do drugiej ligi, trener Bereta wystawłdo gry między innymi zawodników, którzy trafili do stalowowolskiego klubu w tym okienku transferowym: Lucjana Klisiewicza, Michała Biskupa, Adriana Skrzyniaka i Aurela Davidika,

Stalowowolanie starali się stwarzać sobie sytuacje pod bramką rywali, ale w pierwszej połowie strzelili jednego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkarza Polonii pokonał Volodymyr Khorolskyi.

W drugiej połowie na boisku pojawił się między innymi nowy zawodnik Stali (podpisał umowę z klubem po zakończeniu spotkania), Vítor Hugo Encarnação Freitas, znany jako Barata. I to on właśnie strzelił drugiego gola dla Stali dobijając piłkę do bramki po interwencji bramkarza zespołu z Bytomia. Było to trafienie na 2:1, ponieważ wcześniej do remisu doprowadził Orest Tkaczuk.

Wynik na 3:1 ustalił Mateusz Hudzik, który również strzelił gola po wrzutce w pole karne.

Trzech zawodników Stali skończyło ten mecz z urazami - Michał Biskup doznał rozcięcia głowy po zderzeniu z jednym z rywali i miał zszywaną ranę. Kacper Pietrzyk doznał urazu kolana, a Szymon Klepacki mięśnia dwugłowego uda.

W 72. minucie Tomasz Wietecha obronił rzut karny wykonywany przez zawodnika Polonii.