mtr
Michał Czajka
Sokół Nisko pod wodzą Pawła Wtorka odnotował drugie zwycięstwo w drugim meczu. Tym razem ekipa z Niska wygrała ze Startem Pruchnik 3:0.

Już do przerwy gospodarze prowadzili dwiema bramkami. Sokół wyszedł na prowadzenie po uderzeniu Patryka Tetlaka, a na 2:0 tuż przed przerwą podwyższył Kamil Wojtak. Gospodarze obie bramki zdobyli po stałych fragmentach gry.

Sokół wciąż przeważał i w 66. minucie było już 3:0 dla podopiecznych Pawła Wtorka. Trzeci gol zamknął mecz, Start nie miał w sobotę na tyle sił, by zdobyć chociaż honorowe trafienie.

- Jednak trzeba przyznać, że Pruchnik grał dobrą piłkę, ale do 16. metra. Byli mało skuteczni, w końcówce mieli okazję, ale nie trafili z pięciu metrów. Z przekroju meczu wynik sprawiedliwy, bo my też zmarnowaliśmy kilka sytuacji stuprocentowych - mówił po meczu Stanisław Smender, kierownik Sokoła.

Sokół Nisko - Start Pruchnik 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Tetlak 28, 2:0 Wojtak 44, 3:0 Tyczyński 66.

Sokół: Drzymała - Przepłata (58 Drelich ż), Tetlak, Maciorowski, Szewczyk, P. Tur (75 Czerepak), Stypa (58 Soboń), M. Tur (86 Łyko ż), Wojtak, Tabaka, Tyczyński (82 Buda). Trener Paweł Wtorek.

Start: Madejowski - Pilch, Benc, K. Mikłasz, Stanik ż, Jarosz (70 Tuleja), Rabczak, Czerwiński (58 M. Mikłasz), Czura, Gemra, Kubas. Trener Maciej Mikłasz.