MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Agrotech 2024. Około 70 tysięcy osób z całego kraju przez trzy dni w Targach Kielce. Zobacz podsumowanie

Stanisław Wróbel
Stanisław Wróbel
Wideo
od 12 lat
Około 70 tysięcy osób z różnych stron Polski i zagranicy odwiedziło stoiska przygotowane przez 520 firm z 17 krajów. Cała wystawa zajęła powierzchnię 70 tysięcy metrów kwadratowych, o siedem tysięcy więcej niż w ubiegłym roku. Trzy dni targów Agrotech w Kielcach widać było także w mieście. Na drogach, zwłaszcza w niedzielę, tworzyły się potężne korki. Wiemy już, że to były rekordowe targi.

Około 70 tysięcy osób odwiedziło Agrotech w Kielcach

Targi Techniki Rolniczej Agrotech oraz Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO przyciągnęły tłumy z całego kraju. Najbardziej kusił blask najnowszych technologii.

- To były trzy fantastyczne dni spotkań całej branży rolniczej, atmosfera, która panowała w halach ewidentnie jest dowodem na to, jak bardzo nasze targi są potrzebne producentom, dystrybutorom, instytucjom rolniczym i przede wszystkim samym rolnikom. Dyskusje, rozmowy toczyły się na każdym stoisku – mówi doktor Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. - Rolnicy, którzy potrzebowali kupić nowe maszyny mieli okazję do wynegocjowania korzystnych cen – zaznacza.

Decyzje zakupowe zapadały między innymi na stoiskach firm Case IH, Steyr oraz Deutz-Fahr. Do gospodarstw trafią między innymi Case IH Vestrum 120, który był prezentowany jako nowość oraz Deutz-Fahr 5 Keyline, którego światowa premiera miała miejsce na targach Agrotech.

Zobacz galerię nowych zdjęć z targów Agrotech 2024 w Kielcach

Około 70 tysięcy zwiedzających w Targach Kielce

Premiery lub nowości można było zobaczyć na znacznej większości stoisk, przygotowanych przez 520 firm z 17 krajów.

– Tegoroczne grono wystawców liczyło 70 firm więcej niż rok temu. Przedsiębiorcy przyjechali przede wszystkim z Polski, ale także z Niemiec, Turcji, Chin, Włoch, Irlandii, Wielkiej Brytanii. Prezentacja najnowszych maszyn, technologii, środków produkcji i usług do każdego gospodarstwa rolnego była imponująca. Podkreślało to wielu zwiedzających – zaznacza prezes Targów Kielce.

Wystawa, jak na okoliczności, w których była organizowana, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Przez trzy dni sprzedanych zostało ponad 33 tysiące biletów w kasach i online, około tysiąc więcej niż rok temu. Trwa liczenie zaproszeń, które targi dystrybuowały przez instytucje rolnicze, jak Świętokrzyska Izba Rolnicza, Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, czy Świętokrzyski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

- W poniedziałkowe południe mamy zliczonych 16 tysięcy, a kilka pudełek jeszcze nam zostało – mówi doktor Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. – Można prognozować, że gościliśmy około 70 tysięcy osób.

Korki na drogach dojazdowych do Targów Kielce

Jak zauważa prezes kieleckiego ośrodka, bolączką Agrotechu i wielu innych dużych wydarzeń targowych, jak Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, czy targi odnawialnych źródeł energii Enex, jest brak odpowiednich dróg dojazdowych, przez co w mieście tworzą się potężne korki. Zwłaszcza w ostatnią niedzielę tłocznie było między innymi na Łódzkiej, Jesionowej, 1 Maja, Batalionów Chłopskich, Jagiellońskiej. – Aż się prosi, by Miasto Kielce, jako gospodarz terenu, wybudowało parking, by służył na co dzień jako park&drive, by zluzować ruch w centrum Kielc, a w czasie targów służyłby jako parking dla naszych wystawców i zwiedzających – zaznacza prezes Targów Kielce.

Zobacz galerię nowych zdjęć z targów Agrotech 2024 w Kielcach

Zobacz także nasze relacje z targów Agrotech:

Targi Agrotech 2024 ruszyły w piątek

W piątek, 8 marca odbywało się w Targach Kielce oficjalne rozpoczęcie wystawy. Obecny był między innymi minister rolnictwa Czesław Siekierski. Odbyła się też specjalna konferencja prasowa, na której zwrócił się do obecnych na targach rolników. Więcej przeczytasz:

Tak relacjonowaliśmy pierwszy dzień targów Agrotech w Kielcach:

Zobacz także piękne hostessy:

Tak relacjonowaliśmy drugi dzień targów Agrotech w Kielcach:

Tak było trzeciego dnia:

Zobacz także gwizdy "Rolnik szuka żony", które pojawiły się na tegorocznym Agrotechu:

Targi Agrotech w Kielcach zapowiadaliśmy tutaj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Agrotech 2024. Około 70 tysięcy osób z całego kraju przez trzy dni w Targach Kielce. Zobacz podsumowanie - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie