Anna Wójcik i Andrij Melnyk wygrali Bieg Konstytucji 3 Maja w Stalowej Woli

/ARKA/
Anna Wójcik z pucharem za zwycięstwo w Biegu Konstytucji 3 Maja w Stalowej Woli. Arkadiusz Kielar
W 26 Międzynarodowym Ulicznym Biegu Konstytucji 3 Maja w Stalowej Woli uczestnicy tradycyjnie rywalizowali na Alejach Jana Pawła II, start i meta usytuowane były przed Bazyliką Konkatedralną.
Bieg Konstytucji 3 Maja w Stalowej Woli

Anna Wójcik:

- Ostatnie okrążenie bardzo przyspieszyłam, to mnie zmęczyło, ale generalnie biegałam na miejsce, nie zależało mi na tym żeby pobiec na czas, tylko po prostu żeby być jak najwyżej i to mi się udało. Bardzo dobrze się biegało, jedna dziewczyna, która na drugiej pozycji skończyła bieg, długo się mnie trzymała i ona była najgroźniejsza.

W biegu głównym na 5000 metrów wygrał reprezentujący LKB Rudnik Ukrainiec Andrij Melnyk z czasem 15 minut i 4 sekundy, a wśród pań najlepsza była Anna Wójcik (czas: 18.22) ze stalowowolskiej Victorii.

Na starcie stanęło 110 biegaczy z Podkarpacia i spoza naszego województwa, przede wszystkim zwykłych amatorów biegania, był też jeden zawodnik na wózku. Ale nie zabrakło też bardziej znanych biegaczy, jak Artur Kern z Unii Hrubieszów, który zajął drugie miejsce, Bogdan Dziuba ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza (7), Jacek Żądło ze Stali Mielec (9). Był też Michał Wojciechowski z Witaru Tarnobrzeg (8), a najlepszy z reprezentantów gospodarzy był Patryk Pawłowski ze Sparty Stalowa Wola, który zajął szóste miejsce. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny Ukrainiec z LKB Rudnik, Dmiłko Didowodniuk.

Wśród pań najlepsza była Anna Wójcik przed Joanną Wasilewską (Miód Kozacki Biłgoraj) i Antoniną Miłek (Noxy Chemik Puławy). Przed biegiem głównym w biegach na dystansach od 250 do 800 metrów rywalizowały dzieci i młodzież, łącznie 300 uczestników. W biegu głównym prowadzona była klasyfikacja generalna i w kategoriach wiekowych. Wszyscy, którzy ukończyli bieg, otrzymali pamiątkowe medale, na najlepszych czekały puchary, nagrody pieniężne i rzeczowe.