Anwil Włocławek zdeklasował Siarkę Tarnobrzeg (zdjęcia, video)

Grzegorz Lipiec
Michael Deloach (z piłką) zdobył w sobotni wieczór 21 punktów, ale tarnobrzeska Siarka i tak uległa Anwilowi Włocławek 69:92. Grzegorz Lipiec
Goście z Włocławka odnieśli łatwe i przekonywujące zwycięstwo nad Siarką Tarnobrzeg 92:69.

ASK KS Siarka Tarnobrzeg - Anwil Włocławek 69:92 (14:27, 17:22, 18:18, 20:25)

Siarka Tarnobrzeg: Stanley Pringle 13, Stefan Blaszczynski 4, Daniel Wall 17, Louis Truscott 8, Rafał Rajewicz 6 oraz Michael Deloach 21, Eric Taylor.

Anwil Włocławek: D.J. Thompson 5, Andrzej Pluta 11, Nikola Jovanović 16, Łukasz Majewski 8, Paul Miller 9 oraz Seid Hajrić 10, Scott Morrison 6, Dardan Berisha 19, Stipe Modric 4, Bartosz Diduszko 4, Chris Thomas.

Tylko nieliczni kibice tarnobrzeskiej drużyny liczyli na to, że w spotkaniu 18. kolejki Tauron Basket Ligi uda się Siarce wygrać z wicemistrzem Polski. Mecz był wyrównany tylko w pierwszych pięciu minutach gry. Siarka jedyny raz prowadziła w spotkaniu (6:5) po celnym rzucie Rafała Rajewicza, a potem gra podopiecznych Bogdana Pamuły wyglądała coraz gorzej.

Skuteczna gra Nikoli Jovanovica i Seida Hajricia, pozwoliła Anwilowi szybko wypracować przewagę, która pod koniec pierwszej kwarty wynosiła 11 punktów. Od drugiej kwarty wśród gości brylował reprezentant Polski Dardan Berisha i do przerwy włocławianie prowadzili 18 punktami. Drugie dwadzieścia minut oprócz jednego zrywu "Siarkowców", kiedy to Daniel Wall trafił dwa razy za trzy, a Michael Deloach popisywał się skutecznymi wejściami pod kosz , było bez historii. Anwil kontrolował wynik meczu. Trener gości Emir Mutapcić rotował składem i dał pograć wszystkim swoim zawodnikom. Anwil Włocławek wygrał z Siarką Tarnobrzeg 92:69.

Wśród gospodarzy na wyróżnienie zasługują: Michael Deloach (21 punktów, 6 asyst) oraz Daniel Wall (17 punktów, trzy celne rzuty za trzy punkty). Po raz kolejny zawiódł Stefan Blaszczynski.

Więcej o meczu Siarki z Anwilem przeczytają Państwo w poniedziałkowym sportowym dodatku do Echa Dnia.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywoSiarka Tarnobrzeg - Anwil Włocławek 69:92