MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Baranów Sandomierski doczekał się nowoczesnego obiektu lekkoatletycznego

KLAUDIA TAJS
Wstęgę przeciął przedstawiciel młodego pokolenia.
Wstęgę przeciął przedstawiciel młodego pokolenia. Klaudia Tajs
Już nie tylko zabytkami i piękną przyrodą, ale nowoczesnym stadionem może pochwalić się Baranów Sandomierski. W sobotę do dyspozycji mieszkańców i zawodników oddano obiekt lekkoatletyczny, którego może pozazdrościć niejedna, sąsiednia gmina.

Budowę stadionu zapoczątkował za zgodą miejscowych radnych poprzedni burmistrz Baranowa, Mirosław Pluta. Dzieło dokończył jego następca, Jacek Hynowski. Stadion jest kolejnym obiektem oddanym w ostatnim czasie, jaki powstał w ramach kilkumilionowego projektu rewitalizacji Baranowa.

Na stadionie znajduje się boisko do gry w piłkę nożną, czterotorowa i sześciotorowa bieżnia, boisko do gry w koszykówkę i siatkówkę, skocznia w dal, skocznia wzwyż, miejsce do rzutu dyskiem i kulą. Sportowe zmagania może oglądać tysiąc widzów, dla których wybudowano zadaszone trybuny. Z kolei zawodnicy mają do dyspozycji szatnie i budynek socjalny. Stadion jest ogrodzony i oświetlony.

TRADYCJA LEKKOATLETYKI

Wraz z nowym obiektem wśród lokalnych samorządowców, trenerów i zawodników odżyły lekkoatletyczne tradycje.

- Budowa stadionu jest związana z ogromnym potencjałem w dziedzinie lekkoatletyki, jakim dysponuje gmina - przypomniał Jacek Hynowski, burmistrz Baranowa Sandomierskiego: - Dyscypliny lekkoatletyczne cieszyły się kiedyś ogromnym powiedzeniem w naszej gminie, czego dowodem jest działająca w latach 60 i 70-tych sekcja lekkoatletyki "Włókniarz" w Skopaniu. Gościmy dziś pierwszego trenera i założyciela sekcji Wacława Makowskiego.

DLA ROZWOJU SPORTU

O znaczeniu obiektu do lokalnej społeczności mówił Kazimierz Idzik, przewodniczący Rady Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim.

- W dobie komputeryzacji, kiedy młodzież odeszła od czynnego sportu, takie obiekty mają szansę istnieć - mówił przewodniczący Idzik. - Mają służyć temu, by ta młodzież ruszała się i zaczęła sportowo żyć.

Za nowoczesny obiekt podziękował w imieniu mieszkańców Piotr Chwałek, przewodniczący osiedla Baranów .

- Myślę, że ten obiekt będzie służył nam wszystkim, ku dobremu - przyznał przewodniczący. - Mam nadzieję, że dzięki takiemu stadionowi, będziemy dobrze przygotowani do sportowych rozgrywek.
Z kolei Krzysztof Pitra, tarnobrzeski starosta patrząc z podziwem na nowy obiekt zapowiedział, że we wrześniu zaprosi uczniów do sportowej rywalizacji o puchar tarnobrzeskiego starosty.

Budowa stadionu pochłonęła dwa miliony złotych, z czego unijna dotacja wyniosła 1 milion 650 tysięcy złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie