MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Konrad Krzyżak, nowy burmistrz Niska bez tajemnic. Kawaler, który potrafi gotować

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Doktor Konrad Krzyżak z byłym ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem. Więcej na kolejnych zdjęciach
Doktor Konrad Krzyżak z byłym ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem. Więcej na kolejnych zdjęciach
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku - pierwsza tura, 21 kwietnia - druga tura. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Konrad Krzyżak, nowy burmistrz Niska. Uzyskał w drugiej turze 4 471 głosów, czyli 58,46%.

Konrad Krzyżak, nowy burmistrz Niska w wyborach bez tajemnic

Konrad Krzyżak był radnym miejskim Niska. Został wybrany do tej funkcji w 2018 roku, teraz skutecznie ubiegał się o fotel burmistrza z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.

Konrad Antoni Krzyżak prywatnie
Konrad Krzyżal ma 48 lat (urodzony 17 stycznia 1976 roku w Nisku). Jest stanu wolnego, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Czarnieckiego w Nisku i Wydziału Socjologiczno-Historycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Był adiunktem w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie Wydział Zamiejscowy w Nisku w latach 2012–2020. Wyróżniony za pracę na rzecz krzewienia kultury przez burmistrza Gminy i Miasta Nisko w 2018 roku.

Zobaczcie galerię zdjęć - Konrad Krzyżak, nowy burmistrz Niska

Zapewnia, że nie ma takiego hobby jak zbieranie staroci. Pasjonuje się czytaniem książek, miła jest mu jazda na rowerze. Zapewnia, że świetnie sobie radzi w kuchni, ale może liczyć także na dobre jedzenie u rodziny. Przyznaje, że jego popisowym daniem są dania mięsne. Od kilku lat podejmuje problematykę historii lokalnej zarówno w wydawanych artykułach jak i w wystąpieniach wygłaszanych na konferencjach naukowych odbywających się z jego uczestnictwem.

Konrad Krzyżak – historyk i nauczyciel
Konrad Krzyżak na uroczystościach samorządowych występuje z prelekcjami o tematyce związanej z historią Polski i historią lokalną Niska. Współpracuje z Niżańskim Centrum Historii i Tradycji, gdzie bierze udział w spotkaniach na tematy historyczne. Napisał kilkadziesiąt artykułów naukowych i popularnonaukowych z zakresu historii i szeroko rozumianego bezpieczeństwa, jest współautorem kilku monografii. Konrad Krzyżak to również ceniony nauczyciel dyplomowany niżańskich szkół średnich - w Gimnazjum numer 1 w Nisku i w Szkole Podstawowej numer 5 w Nisku oraz w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej.  Od 2020 roku wykładowca akademicki w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej Filia w Stalowej Woli. 

Konrad Krzyżak jako radny
Konrad Krzyżak kończy swoją pierwsza kadencję w Radzie Miasta. Jako radny pracował w komisjach: Oświaty, Kultury i Sportu, Pomocy Społecznej i Zadań Publicznych, Skarg, Wniosków i Petycji.

Konrad Krzyżak z pomysłami na nową kadencję
Jego wyborczym hasłem było „Razem zmienimy naszą gminę i miasto”. Za najważniejsze i pilne uważa:

  • poprawa kolektora ściekowego w ciągu ulicy Sandomierskiej, którego częste awarie uprzykrzają życie mieszkańców zmuszonych do objazdów
  • budowa odwodnienia ulicy Sandomierskiej i Tysiąclecia
  • zapewnienie publicznej komunikacji do sołectw niżańskiej gminy, czego oczekują mieszkańcy
  • dokończenie kanalizacji w gminie

Zobaczcie galerię zdjęć - Konrad Krzyżak, nowy burmistrz Niska

Prezentacja wszystkich kandydatów na burmistrza Niska

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie