Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu otwarta po przebudowie (zdjęcia)

Klaudia Tajs
Po remoncie do biblioteki prowadzą nowe drzwi. Symboliczne przecięcie wstęgi. (Od lewej) Robert Niedbałowski, wiceprezydent Tarnobrzega, Anna Kowalska, wicemarszałek Podkarpacia i Maria Dziamba, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu
Po remoncie do biblioteki prowadzą nowe drzwi. Symboliczne przecięcie wstęgi. (Od lewej) Robert Niedbałowski, wiceprezydent Tarnobrzega, Anna Kowalska, wicemarszałek Podkarpacia i Maria Dziamba, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu Klaudia Tajs
Przestronna czytelnia, powiększona wypożyczalnia, nowoczesna pracownia komputerowa, sala wykładowa oraz pomieszczenia do przechowywania zbiorów - to efekt trwającej ponad rok przebudowy Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu. Dyrekcja i pracownicy pokazali czytelnikom i gościom, jakie zmiany nastąpiły w ich placówce.

[galeria_glowna]
Matką sukcesu, jak podkreśliła podczas uroczystego przecięcia wstęgi Anna Kowalska, wicemarszałek Podkarpacia jest Maria Dziamba, dyrektor placówki. - Proszę państwa marzenia się spełniają, czego dowodem jest nasza rozbudowana i przebudowana biblioteka - przyznała zadowolona dyrektor Dziamba.

ŚCISK MIĘDZY REGAŁAMI

Przebudowa pomieszczeń Biblioteki Pedagogicznej była konieczna ze względu na wzrost liczby czytelników korzystających z jej usług i wciąż rozrastający się księgozbiór. Owi czytelnicy to nie tylko uczniowie i studenci miejscowych i okolicznych uczelni. To także mieszkańcy Tarnobrzega, którzy korzystają z bogatego księgozbioru placówki w celu podniesienia kwalifikacji zawodowych.

- Głównym problemem naszej placówki była zbyt mała powierzchnia magazynowa i użytkowa - przyznała Maria Dziamba. - Wypożyczalnia zajmowała niespełna 12 metrów kwadratowych. Natomiast czytelnia, w której mieściła się prowizoryczna pracownia multimedialna, a także znaczna część księgozbioru podręcznego, zaledwie 63 metry kwadratowe.

Problemem był także brak odpowiedniego wyposażenia między innymi regałów stacjonarnych i przesuwanych, dodatkowych stanowisk komputerowych na katalogi biblioteczne, jak również zbyt mała powierzchnia magazynowa. Modernizacji wymagała również instalacja wodno - kanalizacyjna, sieć centralnego ogrzewania, wentylacja oraz konstrukcja dachu.

Pomimo trudnych warunków w okresie remontu, biblioteka nieprzerwanie funkcjonowała. Udostępniała zbiory, organizowała konferencje metodyczne dla nauczycieli i bibliotekarzy.

WIĘCEJ PRZESTRZENI

Nowa biblioteka w niczym nie przypomina tej sprzed kilkunastu miesięcy. Wyremontowano pomieszczenia administracyjne, toalety i dach. W nowodobudowanym skrzydle swoje miejsce znalazła ogromna czytelnia z 29 stanowiskami, pracownia internetowa oraz pomieszczenia do magazynowania zbiorów. W części tej powstała również sala wystawowo - konferencyjna o powierzchni 135 metrów kwadratowych. Powiększono wypożyczalnię, w której umieszczono katalogi.
Infrastruktura została dostosowana do osób niepełnosprawnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie