Biegacze klubów ze Stalowej Woli, Nowej Dęby i Kolbuszowej startowali w mistrzostwach Polski

/ARKA/
Stanisław Lebioda z Victorii Stalowa Wola ma za sobą start w przełajowych mistrzostwach Polski. Arkadiusz Kielar
W mistrzostwach Polski w biegach przełajowych juniorów, juniorów młodszych oraz seniorów startowali reprezentanci naszych klubów.

Biegacze w przełajowych mistrzostwach Polski rywalizowali w Iławie, na malowniczej trasie obok jeziora Jeziorak. Z naszych reprezentantów medal wywalczył Szymon Zięba, reprezentant klubu UKS Tiki-Taka Kolbuszowa. Na starcie imprezy stanęło ponad pół tysiąca zawodników.

Szymon Zięba, wychowanek Stali Nowa Dęba, zdobył srebro w biegu na 3 kilometry juniorów młodszych, z czasem 9 minut i 15 sekund. Lepszy był tylko Patryk Sieradzki z Zawiszy Bydgoszcz - 9.12.

Z pozostałych naszych reprezentantów najwyżej był Stanisław Lebioda z Victorii Stalowa Wola, który w biegu na 5 kilometrów juniorów młodszych zajął szóstą pozycję, z czasem 16.41. A najlepszy był Radosław Jankowski (Baszta Bytów) - 15.53,

W biegu na 2 kilometry juniorek jedenasta była Angelika Sarna z Victorii - 6.54, wygrała Paulina Górak (MLUKS Tarnów) - 6.34. Na 27 pozycji uplasowała się Marcelina Serafin, wychowanka Stali Nowa Dęba reprezentująca obecnie Resovię Rzeszów - 7.18. Z kolei na 3 kilometry juniorek młodszych Sylwia Bąba ze Stali Nowa Dęba była siódma - 10.57, a na tym dystansie triumfowała Anna Szyjka z MKS SMS Victoria Racibórz, z czasem 10.25. Piętnasta była Agnieszka Sudoł (Sparta Stalowa Wola) - 11.27.

W biegu na 4 kilometry juniorek na trzynastej pozycji uplasowała się Katarzyna Kargol ze Sparty Stalowa Wola - 15,05, a wygrała Agnieszka Stachowiak (ZLKS Zielona Góra) - 14.19. W rywalizacji na 2 kilometry juniorek młodszych startowała Natalia Pawłowska z Victorii, zajęła 67 miejsce - 9.16, najlepsza była Beata Topka z klubu ULKS Talex Borzytuchom, która przybiegła na metę z czasem 6.36.

W przełajowych mistrzostwach Polski seniorów wystartował Patryk Pawłowski ze Sparty Stalowa Wola. Nasz biegacz rywalizował na 4 kilometry i zajął wysokie, siódme miejsce, z czasem 11.55. Złoty medal i tytuł mistrza Polski wywalczył Tomasz Osmulski, biegacz z klubu RKS Łódź, który uzyskał czas 11 minut i 39 sekund.