Magdalena Szczęsna z Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg złotą i brązową medalistką 38. Mistrzostw Polski w Maratonie Kajakowym

Wioletta Wojtkowiak
Klub Kajakowy Jezioro Tarnobrzeg
Zawodnicy Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg reprezentowali miasto na 38. Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym w Wałczu. Największy sukces odniosła Magdalena Szczęsna zdobywając dwa medale - złoty i brązowy.

W 38. Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym od 3 do 5 maja na torze regatowym w Wałczu zmagali się zawodnicy 36 klubów. Tarnobrzeski Klub Kajakowy Jezioro Tarnobrzeg reprezentowała siedmioosobowa drużyna.

Z dwoma medalami wróciła Magdalena Szczęsna, utytułowana tarnobrzeska kajakarka i członkini kadry narodowej. Pierwszego dnia zawodów w wyścigu K1 na 3,5 kilometra zdobyła brązowy medal, a dzień później na dystansie 25,7 km wywalczyła złoty medal i tytuł Mistrza Polski.

Jak relacjonuje trener kajakarzy Piotr Kwasek - o wielkim pechu może mówić Weronika Kukiełka, która w wyścigu na 9,4 km zaliczyła wywrotkę, kończąc ostatnie okrążenie z kajakiem pełnym wody. Finalnie uplasowała się na czwartej pozycji. Aleksandra Ślęczka zajęła piąte miejsce.

Aleksy Krystek i Antoni Kołodziej po zaciętej walce w K2 na dystansie 22,5 km dopłynęli na szóstej pozycji. Adam Dzierzkowski w wyścigu na 11,7 km K1 był siódmy, natomiast Vladyslav Grabar, po złamaniu steru w kajaku nie ukończył swojego biegu.

Trener wspomina także o złotych medalach dwóch byłych tarnobrzeskich kajakarek, wychowanek Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg - Zuzanna Błażejczak (reprezentująca KST Włókniarz Chełmża) wygrała wyścig na 3,5 km, a jej młodsza siostra Otylia Błażejczak (KS Posnania Poznań)triumfowała w wyścigu na 18,7 km.