Biegacze z Podkarpacia wystartowali w biegu sylwestrowym

/ARKA/
Bogdan Dziuba (z numerem 21) zajął w biegu w Szydłowie 12. miejsce.
Bogdan Dziuba (z numerem 21) zajął w biegu w Szydłowie 12. miejsce. Kamil Markiewicz
Reprezentanci naszych klubów startowali w 34. Międzynarodowych Ulicznych Biegach Sylwestrowych w Szydłowie.

W Szydłowie pojawili się na starcie między innymi biegacze ze Stalowej Woli i Tarnobrzega. W biegu na 8 kilometrów wygrał Kenijczyk Joel Maina Mwangi, z czasem 23.18 minuty, a najlepszy z reprezentantów z naszego regionu był Bogdan Dziuba ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza, który zajął dwunaste miejsce (25.34). Na piętnastej pozycji uplasował się Michał Wojciechowski z Witaru Tarnobrzeg (26.18), a na osiemnastym kolejny z zawodników SKB Stalowa Wola, Arnold Perez (26.51).

Warto dodać, że na 31. pozycji uplasował się Stanisław Łańcucki z SKB Stalowa Wola (29.15), tegoroczny mistrz świata weteranów w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. W Szydłowie wystartowało łącznie aż 407 biegaczy, rywalizowała także młodzież oraz "Vipy". W biegu kobiet najlepsza była Białorusinka Swietłana Kudelicz (czas: 27.35).

Dwunasta wśród kobiet była Katarzyna Wojciechowska ze Stali Nowa Dęba (36.40), a czternasta Ewa Sobiło z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Stalowej Woli (36.45).