Budżet Obywatelski w Tarnobrzegu: Pomysły mieszkańców po weryfikacji. Zaakceptowano 19 projektów

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Osiedle Siarkowiec w Tarnobrzegu
Osiedle Siarkowiec w Tarnobrzegu Wioletta Wojtkowiak
Trzydzieści trzy propozycje inwestycji w osiedlowej i ogólnomiejskiej przestrzeni zgłosili mieszkańcy do budżetu obywatelskiego Tarnobrzega. O tym, które pomysły będą realizowane w 2022 roku zdecydują w głosowaniu od 24 października do 5 listopada.

Zgłoszone projekty poddano ocenie formalnej i merytorycznej. Przez weryfikacyjne sito pozytywnie przeszło 6 z 9 tak zwanych projektów dużych oraz 13 z 24 projektów małych.

Do komisji głównej Rady Miasta za pośrednictwem prezydenta wpływają już pierwsze odwołania od negatywnych decyzji weryfikacyjnych. Autorzy odrzuconych projektów mają na to czas do poniedziałku 18 października.

Budżet Obywatelski 2022 w Tarnobrzegu. Na które projekty można głosować?

Na liście projektów dużych, które na pewno znajdą się na liście do głosowania, jest sześć propozycji:

 1. Miejskie chodniki - przyjazne i bezpieczne: Budowa lub remont ciągów pieszych spełniających normy i odpowiednie standardy. Dla nowych chodników wymagane jest wykonanie projektów. Część posiada gotowe projekty, które są w posiadaniu Urzędu Miasta. Chodniki i ciągi piesze wykonane zostaną na działkach należących do miasta w poszczególnych osiedlach Tarnobrzega. Koszt 1 560 000 złotych.
 2. Modernizacja bocznych ulic - Stanisława Wyspiańskiego i Jana Tracza:Wykonanie nowego parkingu dla samochodów osobowych wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 4 - vis a vis budynku przy ul. Wyspiańskiego 12, wykonanie oświetlenia ulic - od Wyspiańskiego do ul. Tracza, zerwanie trylinki i dokonanie podsypki pod nawierzchnią asfaltową - na całej długości I-go segmentu garaży, wykonanie nawierzchni asfaltowej jezdni od ul. Wyspiańskiego do ul. Tracza i wykonanie oznakowań poziomych i pionowych. Koszt 891 tysięcy złotych.
 3. Remont ulicy Stanisława Piętaka - boczna na osiedlu Wielowieś:Remont nawierzchni asfaltowej ul. Piętaka - boczna, poprzez frezowanie bądź rozbiórkę istniejącej nawierzchni oraz położenie nowych warstw asfaltu lub kostki brukowej (około 1250 m2). Koszt 450 tysięcy zł.
 4. Siarkowiec - Osiedle Marzeń:Budowa placu zabaw - montaż dodatkowych urządzeń zabawowych, do street workout, nowego ogrodzenia; remont boiska - wymiana nawierzchni, siatek i bramek; budowa parkingów; zmiana organizacji ruchu na ul. Św. Barbary; budowa drogi dojazdowej; remont chodnika; rozbudowa siłowni; wykonanie nowych nasadzeń drzew i krzewów. Koszt 1 533 443 zł.
 5. Wykonanie chodnika przy ulicy Jana Słomki: Chodnik zlokalizowany będzie przy ul. Słomki na odcinku od sklepu "SPAR" do ulicy Polnej. Długość chodnika około 260 mb o szerokości 2m, z kostki betonowej. Koszt 180 tysięcy złotych.
 6. Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim: Wykonanie ujęcia wód siarczkowych, obejmujące projekt robót geologicznych, plan ruchu zakładu wykonującego roboty geologiczne, otwór eksploatacyjny, dokumentacja hydrogeologiczna. Koszt 615 tysięcy złotych.

Na liście zaakceptowanych projektów małych jest 13 propozycji:

 1. Budowa altany ogrodowej na osiedlu Podłęże
 2. Budowa placu zabaw na osiedlu Mokrzyszów
 3. Czyszczenie i malowanie elewacji budynku Domu Osiedlowego w Miechocinie
 4. Dokończenie placu zabaw przy ulicy Kopernika 2, 4 i 6 na osiedlu Siarkowiec
 5. Dostawa i montaż urządzeń placu zabaw przy ul. Leszka Białego na osiedlu Piastów
 6. Montaż huśtawki dwumodułowej na osiedlu Sielec
 7. Naprawa części ulicy i chodnika z kostki brukowej na osiedlu Wielopole
 8. Odwodnienie ulicy Bema cz. II na osiedlu Sobów
 9. Pieszy bezpieczny na drodze - osiedle Nagnajów
 10. Relaks na terenach zielonych Osiedla Przywiśle
 11. Siłownia na Dębowej Polanie na osiedlu Zakrzów
 12. Wiaty stadionowe dla zawodników na Euroboisku na osiedlu Serbinów
 13. Wykonanie nowego ogrodzenia przy strażnicy OSP na osiedlu Sobów

Głosowanie na pozytywnie zweryfikowane projekty rozpocznie się 24 października i potrwa do 5 listopada, przy czym 24 października (w niedzielę) głosowanie odbędzie się w formie tradycyjnej - papierowej na miejskich osiedlach.

W pozostałych dniach głosowanie odbywać się będzie elektronicznie poprzez system informatyczny na stronie: (kliknij >>> TUTAJ <<<). Aby oddać głos przez Internet należy na podanej stronie wpisać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer telefonu, na który otrzyma się kod weryfikacyjny. Na jeden numer telefonu przypada jeden kod weryfikacyjny.

Uprawnionymi do głosowania są wszyscy mieszkańcy Tarnobrzega. Głosować można tylko jeden raz, oddając jeden głos na projekt w kategorii "projekt duży" i jeden głos na projekt w kategorii "projekt mały".

Mistrz Błachowicz liczy na nokaut!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie