Były żołnierz, obecnie policjant z komendy w Stalowej Woli, zdobył czarny pas, pierwszy stopień mistrzowski w karate kyokushin

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Aspirant sztabowy Grzegorz Utnik – zdobywca czarnego pasa
Aspirant sztabowy Grzegorz Utnik – zdobywca czarnego pasa Komenda Policji
Udostępnij:
Funkcjonariusz policji z komendy w Stalowej Woli aspirant sztabowy Grzegorz Utnik po 18 latach treningów w Stalowowolskim Klubie Karate „Bushido”, podczas udziału w międzynarodowym obozie IKO Poland Summer Camp w Lublinie zdał jeden z najważniejszych egzaminów dla każdego karateki - na pierwszy stopień mistrzowski w karate kyokushin – 1 Dan.

Egzamin na stopnie przeprowadził dyrektor Międzynarodowego Departamentu International Karate Organization Kyokushinkaikan - Shihan Katsuhito Gorai. Po kilku tygodniach oczekiwania, z Honbu w Tokio dotarła wiadomość o zdaniu egzaminu i tym samym uzyskaniu stopnia mistrzowskiego "Shodan" przez Grzegorza Utnika. Czarny pas i certyfikat z Japonii został uroczyście wręczony podczas treningu w siedzibie Lubelskiego Klubie Karate przez Branch Chiefa Shihan Jacka Czerńca. Zdobycie stopnia mistrzowskiego, to efekt wieloletnich treningów w Stalowowolskim Klubie Karate "Bushido", pod okiem Sensei Zbigniewa Głuchowskiego.

Pomimo trudów codziennej służby policjant znajduje czas na treningi w Stalowowolskim Klubie Karate "Bushido", gdzie prowadzi treningi z młodszymi adeptami tej sztuki, przekazując im swoją wiedzę. Ponadto, z uwagi na wykształcenie pedagogiczne, poza służbą realizuje się jako nauczyciel prowadzący zajęcia na kierunkach związanych z ochroną fizyczną osób i mienia oraz komunikacją interpersonalną. Angażuje się również w zajęcia z rekreacji ruchowej dla seniorów przy Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Azymut” w Stalowej Woli.

Grzegorz Utnik jest żołnierzem rezerwy Wojska Polskiego. Służył w 10 Batalionie Desantowo-Szturmowym JW 4116 w Krakowie, gdzie zdobył „Złotą odznakę sprawności fizycznej” oraz odznakę i tytuł „Skoczka spadochronowego Wojsk Powietrzno - Desantowych”.

W Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli od wielu lat jest instruktorem taktyki i technik interwencji oraz strzelań policyjnych, prowadzi szkolenia i egzaminy dla policjantów. Nadal rozwija swoje zainteresowania i aktywnie bierze udział w zawodach strzeleckich służb mundurowych, niejednokrotnie stając na najwyższym podium.

- Rozwijanie sportowej pasji funkcjonariusza policji jest możliwe dzięki życzliwości i zrozumieniu jego przełożonych, którzy bez przeszkód umożliwiają i wspierają go w treningach oraz realizowaniu swoich pasji zawodowych i prywatnych – czytamy na stronie internetowej komendy policji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mistrzostwa w Polsce zwiększą popularność strzelectwa i rugby

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Podkarpackie
Dodaj ogłoszenie