Czwarte miejsce koszykarzy Siarki Tarnobrzeg na Słowacji

Piotr Szpak
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg (z piłką Michał Musiejowski), zajęli czwarte miejsce podczas turnieju w Koszykach. Grzegorz Lipiec
Na ostatnim czwartym miejscu uplasowała się drużyna koszykarzy Siarki Tarnobrzeg, która uczestniczyła w rozegranym w słowackich Koszycach międzynarodowym turnieju.

W meczu o trzecie miejsce KBK Koszyce wygrało z Siarką 98:88 (20:25, 23:25, 26:27, 29:11).

Siarka: Brown 23, Jakobczyk 23, Welsh 14, Henry 10, Wojdyła 8, Patoka 8, Malczyk 2, Misijowski, Pandura.

Był to ostatni przez inauguracją rozgrywek Tauron Basket Ligi sparingowy mecz koszykarzy Siarki Tarnobrzeg.

Pierwsza połowa w wykonaniu tarnobrzeskiego zespołu była bardzo dobra, a na przerwę ekipa z Podkarpacia zeszła prowadząc 50:43. Nie bacząc na końcowy wynik spotkania trener Zbigniew Pyszniak dokonywał w swojej ekipie wielu zmian, we znaki dał się też zawodnikom naszego zespołu solidnie przepracowany okres przygotowawczy.

Drużyna Siarki rozegrała w Koszycach dwa turniejowe mecze. W pierwszym w nich przegrała z przegrała z Interem Bratysława 68:87 (20:26, 16:24, 17:20, 15:17).

Turniej w Koszykach jest ostatnim sprawdzianem formy koszykarzy Siarki Tarnobrzeg przed rozpoczynającym się 8 października nowym sezonem w rozgrywkach Tauron Basket Ligi. Pierwszym ligowym rywalem drużyny Siarki będzie PGE Turów Zgorzelec, a mecz rozegrany zostanie w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu. Początek o godzinie 18.