Derby koszykarskie z dużym sukcesem (zdjęcia)

Arkadiusz Kielar, Damian Szpak
W derbach Podkarpacia koszykarze Siarki Tarnobrzeg (z piłką Bartosz Krupa) rozgromili u siebie Resovię Rzeszów. M. Radzimowski
Efektowne zwycięstwo koszykarzy Siarki Tarnobrzeg. "Stalówka" zdecydowanie lepsza od Sokoła Łańcut.

Rekordowo wysokie zwycięstwo nad "Bieszczadzkimi Wilkami", czyli Resovią Rzeszów, odnieśli pierwszoligowi koszykarze Siarki Tarnobrzeg. W innych derbach Podkarpacia Stal Stalowa Wola pokonała wysoko Sokół Łańcut.

SIARKA TARNOBRZEG - Resovia Rzeszów 98:59 (24:22, 32:8, 28:15, 14:14).
Siarka Tarnobrzeg: Krupa 23 (4x3), Baran 15 (2x3), Miś 9, Uriasz 5 (1x3), Marciniak 3 (1x3) - Wójcik 19 (2x3), Rabka 7, Szczytyński 6, Zych 5, Prażmo 4, Krakowiak 2, Woźniak

Resovia: Balcerzak 13 (3x3), Grys 12 (1x3), Małecki 7, Rynkiewicz 5 (1x3), Włodarczyk 5 - Środa 11, Szpyrka 4, Gorczyca 2, Serwoński, Biela, Dworak.
Pierwsze punkty zdobył były koszykarz Resovii, a obecnie Siarki, Michał Baran. W 4 minucie ku zaskoczeniu kibiców prowadzenie objęli goście, po punktach Grzegorza Małeckiego było 4:7. Na prowadzenie Siarka wróciła po "trójce" Kamila Uriasza.

A pierwsze trzy minuty drugiej kwarty "Siarkowcy" wygrali 13:0, w 15 minucie Sergiusz Prażmo popisał się z kolei niesamowitym wsadem, najpierw rzucając zza łuku i od razu zbierając piłkę wpakował ją do kosza. Na słowa uznania zasłużyli młodzi kibice Siarki, którzy postarali się o ładną oprawę meczu.

W 20 minucie po akcji Bartosza Krupy 2+1 było już 54:28. Wydawało się, że Siarka zdobędzie pierwsze w sezonie 100 punktów w meczu, na 5 minut przed końcem było 92:53 i zdobycie 8 punktów wydawało się oczywiste. Tak się jednak nie stało.
STAL STALOWA WOLA - Sokół Łańcut 84:56 (20:17, 23:11, 23:12, 18:16).

Stal: Andrzejewski 18, Partyka 15 (3x3), Piechowicz 10 (2x3), Klima 6, Szpyrka 2 - Szczepaniak 24 (4x3), Wołoszyn 6 (2X3), Lisewski 3, Sobiło.

Sokół: Mroczek-Truskowski 18 (1x3), T. Pisarczyk 13 (1x3), Chromicz 7 (1x3), Dubiel 6, Szurlej 4 - Kułyk 6 (2x3), Grzesiński 2, Podolec, Kwiatkowski.

Rozpędzona w nowym roku "Stalówka" nie zwalnia tempa. Wysoko pokonała Sokoła, rewanżując się rywalom za porażkę w pierwszym meczu w Łańcucie 63:69. Już do długiej przerwy nasi, prowadzeni przez Bartłomieja Szczepaniaka i Tomasza Andrzejewskiego, wygrywali 43:28, a próbujący bez skutku odrabiać straty rzutami "za trzy" goście byli po prostu bezradni.

Dobił ich na początku trzeciej kwarty dziurawiący raz za razem kosz Rafał Partyka, a na naprawdę wielkie brawa zasłużyła cała stalowowolska ekipa. Ciekawostką meczu był fakt, że jednym z sędziów był Damian Kuziora, były koszykarz… Stali i Sokoła.

W innych meczach: Polonia 2011 Warszawa - MKS Dąbrowa Górnicza 62:66, AZS Kalisz - Znicz Pruszków 75:65, Zastal Zielona Góra - Sudety Jelenia Góra 63:60, Żubry Białystok - MOSiR Krosno 72:82, Big Star Tychy - Prokom II Sopot 94:84, ŁKS Łódź - AZS AWF Katowice 79:63.