Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dobry rok Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Grzegorz LIPIEC
Marek Indyk (dyrektor tarnobrzeskiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu) podsumowuje trzynasty rok działalności Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Marek Indyk (dyrektor tarnobrzeskiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu) podsumowuje trzynasty rok działalności Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Grzegorz Lipiec
15 nowych zezwoleń na działalność, ponad 3 tysiące nowych miejsc pracy i szereg inwestycji, wartych razem 500 mln zł. Tak w skrócie wyglądał 2010 rok w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan.

- To był dobry rok dla Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - mówi Marek Indyk, dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu, Oddział w Tarnobrzegu. - Nasza strefa rozpościera się w całym kraju i mamy podstrefy, oprócz Podkarpacia, na Podlasiu, Dolnym Śląsku, Mazowszu oraz w województwach świętokrzyskim i lubelskim.

WIĘCEJ INWESTORÓW

Na konferencji prasowej w Zamku w Baranowie Sandomierskim dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu wspominał o najważniejszych tegorocznych przedsięwzięciach, które miały miejsce w strefie.
- W 2009 roku wydaliśmy osiem zezwoleń, a w 2010 przybyło w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej 15 inwestorów - wyjaśnia Marek Indyk. - W naszym regionie, myślę, że warto zwrócić uwagę na inwestycję Federal Mogul w Gorzycach, który otrzymał dwusetne pozwolenie w naszej historii na działalność w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

W 45 firmach znajdujących się w ramach Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Gorzycach i Nowej Dębie pracuje 6767 osób.

WIĘCEJ MIEJSCA

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna wciąż się rozwija. - W tym roku strefa zwiększyła swój obszar, ale także przybywa nam hal produkcyjnych, takich jak te trzy budowane w Tarnobrzegu-Machowie - mówi Marek Indyk.
Podstrefa w Machowie to jedyny taki teren należący do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na którym agencja buduje hale pod wynajem. Pomysł budowy hal podsunęło życie. - Nie opłaca się dziś inwestorom budować podobnych obiektów, czyli niejako wiązać się z gruntem na stałe - wyjaśnia prezes Indyk. - Dlatego tego typu pomysły cechuje to, że mają wysoką rentowność, bo element dzierżawy jest bardzo istotny.

Budowę hal agencja finansuje ze swojego budżetu. - Pieniądze, które wydamy na budowę tych trzech hal, zarobiliśmy na terenie naszej działalności w Radomiu, Ożarowie i kilku innych miejscach - mówi Marek Indyk.

JEST SZANSA NA LEPSZE JUTRO

Coraz częściej pojawiają się pytania o byt stref ekonomicznych w całym kraju.
- Działalność stref ekonomicznych jest wydłużana. Już teraz rok zamknięcia prac stref ekonomicznych został przedłużony z 2017 roku do 2020. To wszystko jest przedmiotem negocjacji - odpowiada Marek Indyk. - Poza tym przyszłość należy do takich ośrodków, jakimi są choćby Tarnobrzeg czy też Nowa Dęba.
Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna istnieje od 1997 roku i znajduje się na czwartym miejscu wśród krajowych stref jeśli chodzi o wielkość zrealizowanych inwestycji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie