Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Doktor Andrzej Komsa został dyrektorem „ambulatorium” przy ulicy Kwiatkowskiego w Stalowej Woli. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Andrzej Komsa, lekarz specjalista chirurgii urazowo-ortopedycznej został dyrektorem „ambulatorium”
Andrzej Komsa, lekarz specjalista chirurgii urazowo-ortopedycznej został dyrektorem „ambulatorium” Zdzisław Surowaniec
Andrzej Komsa, lekarz specjalista chirurgii urazowo-ortopedycznej, wieloletni zastępca dyrektora do spraw lecznictwa w stalowowolskim szpitalu, wygrał konkurs na dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stalowej Woli przy ulicy Kwiatkowskiego.

Doktor Wojciech Korkowski na emeryturze

Tym samym zastąpił na tym stanowisku doktora Wojciecha Korkowskiego - specjalisty dermatologa, który odszedł na emeryturę. Obaj panowie będą nadal leczyć w "ambulatorium" zgodnie ze swoimi specjalizacjami.

Andrzej Komsa był zawodowo związany ze stalowowolskim szpitalem od prawie 40 lat. Wcześniej pracował w placówce zwanej „ambulatorium”, w której teraz przyszło mu pełnić funkcję dyrektora.

Przedstawienie nowego dyrektora odbyło się na sąsiadującym z "ambulatorium" terenem budowy hospicjum. Nie zapomniano podziękować za dotychczasową pracę i wkład w rozwój placówki Wojciechowi Korkowskiemu, który aktualnie przebywa na urlopie.

Doktor Andrzej Komsa

Andrzej Komsa mówiąc o najbliższych planach wspominał o rozwoju i poszerzeniu zakresu medycyny pracy i medycyny rodzinnej. Wzmacniania będzie kadra. - Mamy sygnały, że są problemy jeżeli chodzi o rehabilitację dzieci. Odbywa się ona raz w tygodniu. Będziemy dążyli do tego, aby była codziennie. Sam też swoją osobą będę służył w tym zakresie - zapewnił dyrektor Komsa.

Oprócz wachlarza świadczeń medycznych, podnoszony będzie standard wyposażenia w sprzęt, między innymi w tomograf komputerowy. Dużym atutem jest posiadanie własnego laboratorium diagnostycznego i rentgena.

Wzmacniania będzie także poradnia kardiologiczna, dzięki Markowi Ujdzie, kardiologowi, interniście, wieloletniemu ordynatorowi Oddziału Kardiologii Inwazyjnej w stalowowolskim szpitalu.

Choroby serca powodem zgonów

- W dalszym ciągu choroby serca są głównym powodem zgonów. Rośnie popyt na porady, dlatego chcielibyśmy, aby naszą chlubą był węzeł diagnostyki nieinwazyjnej

- mówił Marek Ujda. Chodzi o pracownie do echokardiografii, prób wysiłkowych i holtery EKG.

Od sierpnia w „ambulatorium” rozpoczęła funkcjonowanie Poradnia Medycyny Paliatywnej, która po wybudowaniu w sąsiedztwie hospicjum, zostanie przeniesiona do nowego gmachu. Kieruje nią specjalista doktor Aneta Słowik. Medycyna paliatywna to dział medycyny, a także specjalizacja lekarska, która obejmuje opiekę nad pacjentami znajdującymi się w terminalnym stadium nieuleczalnej choroby. Opieka paliatywna ambulatoryjna jest dla osób, których stan ogólny jest stabilny i mogą zgłosić się do niej samodzielnie, po otrzymaniu skierowania od lekarza rodzinnego czy ze szpitala.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie