Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dwa miliardy złotych na budowę bloku gazowego w Elektrowni Stalowa Wola

Zdzisław Surowaniec
Wytwarzane przez Jelcz-Komponenty podwozia wyrzutni rakiet langusta, montowane w Hucie Stalowa Wola.
Wytwarzane przez Jelcz-Komponenty podwozia wyrzutni rakiet langusta, montowane w Hucie Stalowa Wola. Zdzisław Surowaniec
W najbliższy czwartek dojdzie do podpisania dwóch ważnych umów, które będą mieć znaczenie na to, co się dzieje w Stalowej Woli. Mają związek z dwoma bardzo ważnymi spółkami - Hutą Stalowa Wola i Elektrownią.

Dariusz Wójcik, specjalista do spraw informacji w Tauron Wytwarzanie zaprosił nas na uroczystość oraz konferencję prasową w związku z podpisaniem umowy z hiszpańską firmą Abener, Generalnym wykonawcą bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Stalowa Wola. Uroczystość odbędzie się 26 kwietnia w Muzeum Gazownictwa w Warszawie.

WIĘKSZE BEZPIECZEŃSTWO

Kontrakt obejmuje budowę w Stalowej Woli największej w Polsce elektrociepłowni gazowej oraz długoterminowy serwis turbiny gazowej. Projekt realizowany jest wspólnie przez Grupę Kapitałową Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo i Grupę TAURON poprzez spółkę celową Elektrociepłownia Stalowa Wola.

- Nowy blok gazowo-parowy o mocy elektrycznej 400 MW i cieplnej 240 MW przyczyni się do wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego Podkarpacia i całej Polski i będzie największym oraz najbardziej nowoczesnym obiektem tego typu w kraju - zapewnia Dariusz Wójcik. Wartość inwestycji to 1,9 mld zł.

SPRAWDZONY PRODUCENT

Tego samego dnia w Jelczu-Laskowicach na Dolnym Śląsku podpisana zostanie umowa kupna przez Hutę Stalowa Wola spółki Jelcz-Komponenty. Dolnośląska spółka od lat produkuje podwozia i ciężarówki do wytwarzanych w HSW systemach uzbrojenia, między innymi do zmodernizowanej wyrzutni rakiet langusta. Mimo tego, że zatrudniający trzystu ludzi Jelcz-Komponenty ma sporo odbiorców na swoją produkcje, został wystawiony na sprzedaż przez syndyka, ponieważ należał do upadłego Jelcza, który musi spłacać zaległości.

HSW może sobie pozwolić na taki zakup, ponieważ otrzymała od chińskiego koncernu LiuGong pieniądze za sprzedaną część cywilną produkcji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie