MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Dziecka z Kołem Łowieckim „San” w Zagrodzie Myśliwskiej w Skowierzynie. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Impreza miała charakter plenerowego pikniku. Wzięło w niej udział ponad 400 dzieci.
Impreza miała charakter plenerowego pikniku. Wzięło w niej udział ponad 400 dzieci. Koło Łowieckie "San"
W Zagrodzie Myśliwskiej Koła Łowieckiego „San” Skowierzyn (gmina Zaleszany, powiat powiat stalowowolski) zorganizowane zostały w niedzielę, 9 czerwca obchody Dnia Dziecka.

Koło Łowieckie "San" Skowierzyn zorganizowało Dzień Dziecka

Impreza była współorganizowana przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu oraz Koło Łowieckie „San” Skowierzyn. Partnerem w organizacji obchodów była Gmina Gorzyce, Ochotnicza Straż Pożarna w Skowierzynie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Skowierzynie.

Impreza miała charakter plenerowego pikniku. Wzięło w niej udział ponad 400 dzieci. Do obchodów zostali zaproszeni również podopieczni Domów Dziecka z Łoniowa oraz Opatowa. We wspólnej zabawie wzięło blisko 80 dzieciaków z czterech placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Zobacz zdjęcia z imprezy

Zagroda myśliwska Koła "San"

Malownicze położenie zagrody myśliwskiej Koła „San” sprzyjało zaplanowanej przez organizatorów formie wypoczynku i rekreacji w ramach obchodów Dnia Dziecka. Dzieci zintegrowały się we wspólnej zabawie. Czekały na nich atrakcje w postaci dmuchanej zjeżdżalni, malowania twarzy, konkursów, a także quizy i zabawy. Wyjątkowo obleganą atrakcją był konkurs strzelecki z wiatrówki. Udział wzięło tu 102 dzieci, które rywalizowały w czterech kategoriach wiekowych. Dla laureatów ufundowano nagrody, a dla wszystkich dzieci biorących udział myśliwi przekazali upominki.

Kolejną atrakcją była prezentacja ras psów myśliwskich poprowadzona przez Okręgowe Pogotowie Postrzałkowe „Dolny Wiatr”. Uczestnicy z ciekawością wysłuchali prelekcji o prezentowanych rasach psów użytkowych.

Wyjątkową atrakcją były wystrzały z piany oraz towarzysząca temu zabawa w rytmie muzyki. Przez cały czas pikniku aktywne były stoiska Polskiego Związku Łowieckiego prowadzone przez edukatorów. Oprawę kulinarną prowadziło Koło Gospodyń Wiejskich w Skowierzynie oraz OSP Skowierzyn, które to serwowały grochówkę, gulasz, watę cukrową oraz popcorn. Wszystkich uczestników poczęstowano również lodami oraz pieczoną kiełbaską. Jednostka OSP Skowierzyn przeprowadziła pokaz kurtyn wodnych.

Myśliwi zorganizowali Dzień Dziecka

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu oraz Zarząd Koła Łowieckiego „San” Skowierzyn składa gorące podziękowania Gminie Gorzyce wraz z jej wójtem – Leszkiem Surdym za wsparcie w organizacji imprezy. Dodatkowo składa podziękowania Damianowi Laskowskiemu, Łukaszowi Tarłowskiemu, Przemysławowi Czerwińskiemu, Robertowi Jędralowi oraz Monice Szymkiewicz za ufundowanie nagród, upominków i zapewnienie atrakcji na tej uroczystości.

Szczególne podziękowania należą się również OSP oraz KGW Skowierzyn za wsparcie organizacji obchodów. Podziękowali również edukatorom: Dawidowi Szymańskiemu, Tomaszowi i Dagmarze Światowcom oraz myśliwym z Pogotowia Postrzałkowego „Dolny Wiatr” za pracę i zaangażowanie w działania edukacyjne na rzecz dzieci.

Zobacz zdjęcia z imprezy

- Wspólne świętowanie Dnia Dziecka z myśliwymi to już stały element naszej działalności społecznej na rzecz dzieci. U podstaw naszej działalności leży szeroko rozumiana gospodarka łowiecka. Nie mniej jednak- jako organizacja jesteśmy grupą społeczną, która dostrzega potrzebę wspierania również i dzieci w ich rozwoju oraz edukacji w tym przypadku tej przyrodniczej. Ilość chętnych dzieci do świętowania przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dodatkowo zaproszenie do obchodów dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych było gestem wsparcia dla tych najbardziej pokrzywdzonych przez los. Udział partnerów w organizacji obchodów Dnia Dziecka oraz ich wkład osobowo-rzeczowy w uroczystość świadczy o symbiozie w jakiej żyją myśliwi ze środowiskiem lokalnym i działającymi tu organizacjami. Obecność Wójta Gminy Leszka Surdego to kolejny dowód na partnerskie relacje naszej organizacji z samorządem lokalnym. Sama uroczystość była wyjątkowo udana. Radość dzieci wyrażona poprzez uśmiech była i zawsze będzie dla nas największą nagrodą za naszą pracę. Jako współorganizator składam gorące podziękowania wszystkim myśliwym zaangażowanym w przygotowania i organizację obchodów, sponsorom oraz organizacjom, które wsparły naszą inicjatywę na rzecz dzieci – powiedział Robert Bąk łowczy Związku Okręgowego Poleskiego Związku Łowieckiego Tarnobrzeg.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie